ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת חברת טק ג'ט חתמו על הסכם קיבוצי חדש שיחול למשך שלוש שנים על כ-700 עובדי המפעל הממוקם באזור התעשייה תפן ומייצר להבי רוטרים למטוסים.

זהו ההסכם הקיבוצי השני שנחתם במפעל, והוא משמר ומעגן את מרבית זכויות העובדים והתנאים שנקבעו בהסכם הראשון. עם זאת, ההסכם החדש כולל בין היתר תוספות שכר של כ-10% בתקופת ההסכם מהן ייהנו כלל העובדים.

בנוסף הוא כולל תיקוני שכר משתנים של עד 15%, הגדלת השי לחג שמקבלים העובדים פעמיים בשנה ב-100 שקל ל-700 שקל, הגדלת תעריף ימי ההבראה, הגדלת קצובת הביגוד והקצאה של תקציבים למען פעילויות רווחה לעובדים.

"אני מברך את כל העוסקים במלאכה – הנהלת המפעל, ועד העובדים ונציגי האיגוד המקצועי – שהשכילו להגיע להסכם מצוין שהוא לטובת העובדים והמפעל כאחד" מסר  יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי. "ההסתדרות במרחב תמשיך לדאוג לכל העובדים באזור הגליל המערבי ולחיזוק מעמדם".

יו"ר הוועד, הייתם נסר אלדין הוסיף: "תודה לנציגי ההסתדרות וההנהלה על התמיכה והליווי במהלך המו"מ. אני מבקש במיוחד להודות גם למאות עובדי מפעל טק ג'ט ולחברי הוועד על התמיכה והאמון לאורך כל הדרך".

חתימת ההסכם נערכה במעמד מנכ"ל טק ג'ט ערן משעלי,  מנהלת משאבי אנוש בטק ג'ט ענבר עוז, יו"ר נעמת במרחב עופרה אלקיים כהן, מזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב עו"ד בוטרוס סוסאן,  חברי הוועד ונציגי ההנהלה.

ההסכם הקיבוצי הראשון במפעל נחתם בנובמבר 2015. המפעל מצוי בבעלות משותפת של חברות "פראט אנד וויטני" ו-"רולס רויס", המחזיקות במחצית מניותיו כל אחת.