המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה במשרד הכלכלה, בשיתוף הקרן לפיתוח שירותים לנכים במוסד לביטוח לאומי, השיק היום (שני) מרכז השאלה של ציוד נייד ומתקדם שיסייע למעסיקים להנגיש את מקום העבודה. בפרויקט החדשני הושקעו 4 מיליון ש"ח והוא יופעל באמצעות יד שרה.

"העסקת אנשים עם מוגבלות היא משימה לאומית" אמרה משנה למנכ"ל והממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה והתעשייה מיכל צוק, "אנו מרחיבים היום באופן משמעותי את סל הכלים לקליטת עובדים עם מוגבלות. באמצעות מרכז ההשאלה נוכל להסיר חששות של מעסיקים ולסייע כלכלית בהתאמות הדרושות על מנת להגביר את שילובם של בעלי מוגבלות בשוק העבודה".

מיזם ההשאלה 'יד לתעסוקה שווה', מיועד לעסקים פרטיים, לגופים ציבורים וממשלתיים, מוסדות להכשרה מקצועית, לעצמאיים ולמבקשים לקיים ראיונות עבודה. במרכז יועמדו לרשות המעסיקים, ללא התחייבות, שלל אמצעים ליצירת סביבת עבודה נגישה שיאפשרו למעסיק לבחון  את התאמת המועסק למשימות המוטלות עליו מבלי שיתבקש לרכוש מראש את הציוד הנחוץ. הציוד יושאל לתקופת זמן קצובה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מאגר הציוד להשאלה הורכב על ידי אנשי מקצוע מתחום ההנגשה ועל סמך הצרכים שעולים מהשטח. השירות ילווה בייעוץ של מורשה נגישות, אליו יוכל המעסיק לפנות לצורך סיוע בהתאמה הנדרשת.

מנהל קרנות הביטוח הלאומי, עו"ד איציק סבטו  אמר כי "זהו פרויקט דגל נוסף של קרנות הביטוח הלאומי שמיועד להביא לשילוב מרבי של אנשים עם מוגבלות בחברה ובתעסוקה. אנחנו שמחים לחבור לגופי הממשלה ולעמותות השונות במטרה לפתח שירותי רווחה חדשים שיצעידו את החברה הישראלית להכרה בשונה, הידברות ושילוב".

בישראל חיים כיום 800 אלף אנשים עם מוגבלות בגילאי העבודה. על פי נתוני משרד הכלכלה והתעשייה רק כ-57% מהם מועסקים, שיעור נמוך משמעותית מזה של האוכלוסייה הכללית העומד על 74%.