האלימות נגד עובדות סוציאליות ממשיכה: אגף הרווחה בחדרה הושבת היום (רביעי), וזאת במחאה על תקיפת עובדת סוציאלית בעיר אתמול.

מטופלת תקפה אתמול עובדת סוציאלית במדור לטיפול בהתמכרויות בעיריית חדרה.  המטופלת התפרעה, ירקה, איימה, קיללה, השליכה מסך מחשב לעברה של העובדת הסוציאלית והפכה כיסאות בחדר.

העובדים הסוציאליים במדור לטיפול בהתמכרויות התקשו להשתלט על האישה, והסתגרו בחדריהם בכדי להתגונן מפניה. עובד הקבלה במקום נאלץ להתמודד עם אלימות פיזית ומילולית קשה מצד המטופלת. למקום הוזמנו משטרה ושיטור עירוני, והוגשה נגדה תלונה. בתגובה, אגף הרווחה של עיריית חדרה השבית היום את שירותי האגף על כל שלוחותיו במחאה על אירוע אלימות הקשה.

לדברי מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, זיוה היימברג: "אי שביעות רצון של מטופלים היא לגיטימית ואנו קשובים תמיד. יחד עם זאת, יש לגנות אלימות על סוגיה ורבדיה ולפעול נגדה באפס סובלנות".

איגוד העובדים הסוציאליים, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון ויו"ר ועד העובדים בעירייה גינו את האלימות ואישרו לסגור את שירותי אגף הרווחה בכל שלוחותיו כמחאה על האירוע.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הודיע כי הוא מחזק את ידי העובדים הסוציאליים וכל עובדי האגף הרווחה, ואמר כי העירייה נוקטת מדיניות של אפס סבלנות לאלימות מכל סוג שהוא נגד עובדי האגף או כל עובד אחר בעיריית חדרה. גנדלמן אמר: "עובדי העירייה, ובהם עובדי אגף הרווחה, פועלים במסירות לטובת תושבי חדרה בכל תחומי החיים, ולא יעלה על הדעת כי יהפכו לשק אגרוף של תושבים הבוחרים באלימות כאמצעי להשגת פתרונות".

איגוד העובדים הסוציאליים נמצא כבר מספר חודשים במשא ומתן עם משרד האוצר בנושא המוגנות, זאת בעקבות מחאת העובדים הסוציאליים שהחלה בדצמבר האחרון, שהחלה בעקבות מספר אירועי אלימות קשים נגד עובדות סוציאליות.