ההסתדרות, הנהלת ארקיע וראשי ועדי העובדים בחברה הגיעו לשורת הסכמות הנוגעות להתייעלות החברה וכן לתנאי ההעסקה של כל עובדי אחזקת המטוסים ועובדי הקרקע. הסכם ההבנות שנחתם בנוגע לעובדי סקטור אחזקת המטוסים ועובדי הקרקע, אמור להביא לחתימת הסכם קיבוצי לשלוש שנים, בתוך 40 יום.

ההבנות כוללות תוספת שכר של 6%, עדכון שכר היסוד על פי טבלת קבוצות מסודרת הקובעת גם שיפור בשכר בהתאם למעברי תפקידים, עדכון תקרת חישוב אחזקת רכב, תוספת קו לבקרים ופקחי רחבה בשדה התעופה רמון, גמול גרירת מטוס, גמול הדרכת קציני מבצעים, תוספת ותק חודשית מיוחדת, קבלת תלושי מזון בשבתות וחגים וכן הסדרת פעילות ועד העובדים.

חתימת הסכם קיבוצי חדש בארקיע לעובדי אחזקת המטוסים ועובדי הקרקע (צילום: דוברות ההסתדרות)

בנוסף, נוכח הצורך של ארקיע לנקוט בצעדי התייעלות וחיסכון בתנאי השוק המשתנים, הצדדים ניהלו משא ומתן שבסופו הגיעו להסכמות בדבר הצורך בסיום העסקת עובדים ומנהלים בחברה. הוסכם כי העובדים שיסיימו את העסקתם בחברה יהנו מפיצויים מוגדלים בסכומים שונים עד לגובה של 200%. בנוסף סוכם על סיום העסקת חברה חיצונית המבצעת פעילות הזמנות, כך שפעילותה תבוצע על ידי עובדי חברת "ארקיע קליק".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי מסר כי "מדובר בהסכם קיבוצי מאוזן ומצוין שנחתם תוך גילוי אחריות מהמעלה הראשונה של ועד העובדים והנהלת החברה. כשמדובר בשותפות שכזו – השמיים הם הגבול".

אבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בכינוס ההסתדרות לקראת השביתה במשק 1 בנובמבר (צילום: אורן כהן דוברות ההסתדרות)

מנכ״ל קבוצת ארקיע, ניר דגן אמר כי "עובדי ארקיע שוב הראו את עוצמתה של שותפותם בחברה. יחד עם ההסתדרות הגענו להסכם מכובד ומאזן בין גמול ראוי ותלוי התקדמות מקצועית לבין שאיפה להתייעלות קבועה ומתמשכת".

"אני מברכת על כך שהצלחנו להגיע להסכם פורץ דרך המסדיר לראשונה בארקיע את נושא קבוצות התפקידים בחברה, ומבטיח שכל עובד ועובד שיקודם בתפקידו יתוגמל בהתאם", אמרה יו"ר מועצת עובדי ארקיע, עליזה בלאיש. "אני מודה לבעלים אבי נקש להנהלה ארקיע, להסתדרות ולחברי הוועד על שיתוף הפעולה והליך הידברות ענייני אשר הוליד הסכם טוב וראוי, ממנו כל הצדדים יוצאים מרוצים וגאים. בנוסף אני מבקשת להודות לפרופ' ירון זליכה, יו״ר דירקטוריון תו״ת (תעופה ותיירות) של עובדי ארקיע, שהוא שותף אמת, על תרומתו הרבה לחתימה על ההסכם החשוב הזה״.

המו"מ לחתימת ההסכם לווה מצד נציגות העובדים גם על ידי ממונת חטיבה אווירית ארצית באיגוד עובדי התחבורה, עו"ד קרנית שפר-לידור, עו"ד אלעד מורג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, עו"ד יניב וייס מאגף הפנסיה ויו"ר ועד עובדי אחזקת המטוסים צביקה ששון. מטעם הנהלת ארקיע השתתפו במו"מ מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל עוז ברלוביץ, מנהל כוח האדם בחברה מיקי אוזן, מנהלת כוח אדם עינב בן דוד ועו"ד אורלי אבירם.