ביום שלישי האחרון, נרשמה ירידה חדה בערכו של הפאונד הבריטי. זאת, לאחר ששני סקרי דעת קהל, שהתפרסמו בעיתון "הגרדיאן", הראו כי העם הבריטי תומך ביציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי. בעוד כשלושה שבועות יחליטו אזרחי בריטניה האם ברצונם להמשיך ולהיות חלק מהאיחוד האירופי. החלטה גורלית זו, יש בה כדי לעצב את אירופה בכלל ואת דמותה של הממלכה הבריטית בפרט, בשנים הקרובות.

בשני הסקרים שביצע ארגון איי.סי.אם, האחד על ידי משאל טלפוני והשני דרך האינטרנט, זכה הקמפיין "לעזוב" ברוב של 52 נקודות. הסקר האינטרנטי מראה תוצאה דומה לסקר זהה שבוצע במהלך חודש מאי, אך הסקר הטלפוני הראה עלייה חדה בתומכים ביציאה מהאיחוד. בפעם האחרונה, התמיכה בהישארות בגוש האירו הייתה ביתרון של 10 נקודות.

הסקרים זעזעו את השווקים, אשר לאחרונה המעיטו בסיכוי שיושג רוב לאופציית היציאה מהאיחוד האירופי, במשאל עם אשר זכה לשם הלא רשמי ה"ברקסיט" (שילוב של בריטניה ואקסיט – יציאה). תוך דקות אחדות מפרסום תוצאות הסקרים, צנח הפאונד הבריטי בסנט אחד לרמה של 1.4550 דולרים, ומדד 100 המניות המובילות בבריטניה, ה"פוטסי", ירד ב-0.6 אחוז.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בסוכנויות ההימורים הבריטיות עדיין חושבים שהאופציה "להישאר" היא הסבירה יותר מאשר "לא להישאר". עם זאת, בימים האחרונים הולך ומצטמצם הפער בין האפשרויות. לפי דעת המהמרים, הסבירות שבריטניה תישאר בגוש האירו היא של 75 אחוזים.

ב-23 ביוני יצביעו אזרחי בריטניה במשאל עם, שבו יבחרו אם ברצונם להמשיך ולהיות חלק מהאיחוד האירופי. בריטניה היא חלק מהאיחוד האירופי, אך אינה חלק מגוש האירו, והיא שומרת על המטבע המקורי שלה – הפאונד.