בית הדין האזורי לעבודה בנצרת קבע כי ההסתדרות היא הארגון היציג של עובדי מפעל תוספי התזונה "סופהרב" בנצרת עילית. בפסק דין שהתקבל בימים אלה קבע השופט מוסטפא קאסם, כי הנהלת החברה פעלה לסכל את התאגדות העובדים בשורותיה, בניגוד לחוק, חייב את החברה לשלם להסתדרות פיצויים בסך 75 אלף שקל ולנהל איתה משא ומתן על הסכם קיבוצי.

בסוף שנת 2018 הצטרפו להסתדרות כמחצית מעובדי מפעל תוספי התזונה "סופהרב", אך  הנהלת החברה סירבה להכיר בהסתדרות כארגון היציג, ובין היתר טענה כי המפעל לבדו אינו מהווה יחידת מיקוח עצמאית לצורך התארגנות, אלא חלק ממשרדי החברה בנתניה.

בפסק דין שהוציא בתחילת השבוע בית הדין בנצרת, התקבלה בקשת ההסתדרות להכרה ביציגותה, החל ממועד הכרזה בנובמבר האחרון. השופט קאסם קבע כי ניסיונה של ההנהלה לאחד לצורך המשפט בין המפעל בנצרת עילית למשרדים בנתניה, הוא "מלאכותי, מגמתי וחוטא לאמת". עוד קבע כי החברה פעלה לסכל את התאגדות העובדים בשורותיה בניגוד לחוק, בין היתר באמצעות החתמת עובדים על טופסי ביטול חברות פיקטיביים, איומים בידי מנהלים בכירים ומשיכת זמן בחוסר תום לב.

בית הדין הורה לחברה להימנע מכל הפרעה להתארגנות העובדים ולנהל עם ההסתדרות משא ומתן לצורך חתימה על הסכם קיבוצי. כמו כן, חייב בית הדין את החברה לשלם פיצוי כספי להסתדרות בהתאם לחוק הסכמים קיבוציים, בסך 75 אלף שקל.

ההסתדרות יוצגה בהליך בידי עורכות הדין ורד ויץ ומור ארזי-גלבוע, מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי. יו"ר מרחב עמקים צפוני בהסתדרות, לאון פרץ, ברך על עבודת הלשכה המשפטית והביע תקווה כי מעסיקים לא יתערבו בהליכי התארגנות של עובדיהם ויכבדו את בחירתם של העובדים להתארגן במסגרת ההסתדרות. הוא קרא להנהלת מפעל "סופהרב" לפעול בהתאם לפסק הדין ולהיכנס למשא ומתן קיבוצי עם נציגות העובדים.

חברת סופהרב נוסדה בשנת 1986 ומתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של תוספי תזונה.
המפעל, הממוקם בפארק התעשייתי הר יונה בנצרת עילית, הוקם בשנת 2000 ומתחה בפורמולציות מורכבות של טבליות מצופות, כמוסות צמחיות, כמוסות רכות (סופט ג'ל) וסירופים
​.

תגובת סופהרב לא התקבלה, נכון לשעה זו.