תאגיד השידור הציבורי הודיע היום (רביעי) שישדר עם צוות ישראלי 11 מתוך 52 המשחקים שיתקיימו במסגרת מונדיאל הנשים שיפתח ביום שישי בצרפת, מתוכם שלושה משחקים ישודרו בערוץ הטלוויזיה "כאן 11". שאר המשחקים ישודרו בפלטפורמה האינטרנטית של התאגיד.

טרם ההודעה, בעקבות פרסומים לא רשמיים, פנתה שדולת הנשים בישראל במכתב למנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, אלדד קובלנץ, וליו"ר מועצת תאגיד השידור הציבורי, גיל עומר, בבקשה לשנות את ההחלטה ולשדר את כל משחקי מונדיאל הנשים בערוץ הטלוויזיה. "כערוץ שידור ציבורי המחויב לערכי השוויון, האפליה בשידורי תחרות מונדיאל הנשים נוגדת את ערכי השידור הציבורי ואינה עולה בקנה מידה אחת עם מטרותיו – לתת מגוון וייצוג ראוי לכלל חלקי החברה", נכתב בפניה. עוד דרשו במכתב כי תאגיד השידור הציבורי יבחן מחדש את מדיניות שידורי מונדיאל הנשים בתאגיד, "כך שמשחקי התחרות ישודרו בדומה לאופן בו שודרו משחקי מונדיאל הגברים ולכל הפחות ישודרו בערוץ הטלוויזיה חלק ניכר מהמשחקים במהלך המונדיאל."

אולפני תאגיד השידור החדש ׳כאן׳ (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90).

לבקשת 'דבר' הגיבו בתאגיד השידור הציבורי לדברים ומסרו כי "בפעם הראשונה בישראל ישודרו כל משחקי מונדיאל הנשים ב'כאן' דיגיטל, ושלושה משחקים ישודרו גם בכאן 11, בהם הגמר. מדובר בפריסת שידורים חסרת תקדים המאפשרת חשיפה רחבה ובחינם, למשחקי מונדיאל הנשים. ליאן וילדאו, אשרת עיני ואורי לביא ישדרו בדיגיטל ובטלוויזיה."

תאגיד השידור הציבורי רכש את הזכויות לשידור משחקי הטורניר מהתאחדות הכדורגל העולמית פיפ"א.

אירוע הספורט הגדול של הקיץ

ביום שישי הקרוב ייצא לדרך אירוע הספורט הגדול של קיץ 2019 כאשר בשעה 22:00 יפתח טורניר מונדיאל הנשים בצרפת. טורניר הכדורגל העולמי יפגיש את 24 הנבחרות הטובות בעולם לתחרות שתקבע מיהי הנבחרת הטובה בעולם. לפי הערכות כמיליארד צופים יצפו במשחקי הטורניר בערוצי הטלוויזיה השונים וכ-1.3 מיליון צופים וצופות אמורים יגיעו למגרשים וימלאו אותם עד אפס מקום.  

ברחבי העולם כדורגל הנשים נמצא בגדילה מתמדת וטורניר המונדיאל מהווה שיא לצמיחה זו.

בישראל קיים גרעין קשה של אוהדי ואוהדות כדורגל נשים ישראלי ועולמי וסביבו התפתחה תשתית גדולה של נערות, ילדות ונשים שמשחקות כדורגל. בעולם כדורגל הנשים הישראלי והבינלאומי דובר רבות על כך שפרסום המשחקים ושידורם בטלוויזיה יוצר קהל צופים רחב ועניין ציבורי, להם תפקיד מכריע בקיומו של הענף.