"אנו שמחים להיות חלק ממשפחת ההסתדרות ומאמינים ששותפות הגורל בין העובדים לחברה, ביחד עם ההסתדרות, תצמח לכיוונים הרבה יותר טובים ופוריים" נמסר מוועד הפעולה של עובדי אלסטום ישראל, העובדים בתחנת הכוח הסולארית באשלים, שהשלימו את התארגנותם בהסתדרות. מהלך ההתאגדות של העובדים קרם עור וגידים בתקופה האחרונה על רקע רצונם של העובדים בתחנת הכוח להסדיר ולהבטיח את תנאי עבודתם ואת ביטחונם התעסוקתי.

חברת אלסטום ישראל מתמחה בתחום החשמל ומפעילה ומספקת שירותים למשק החשמל הישראלי. בתחנת הכוח באשלים מפיקה אלסטום חשמל באמצעות אנרגיית השמש, תוך שימוש ייחודי בעשרות אלפי מראות. בין עובדי החברה, שכ-90% מהם חתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות: מהנדסים, הנדסאים, מפעילי בקרה ואנשי תחזוקה. עובדי אלסטום מצטרפים לכ-800 אלף עובדים במשק המיוצגים על ידי ההסתדרות.

יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, ארמונד לנקרי, מסר: "אני מברך את החברים החדשים שמצטרפים אלינו. זה מקום העבודה העשירי שנמצא תחת התאגדות ראשונית במרחב ונקווה שממגדל למגדל, כוחנו יגדל. בימים הקרובים נקיים פגישה ביחד עם ועד הפעולה של העובדים ועם נשיא החברה ניסים זווילי במטרה לסלול את הדרך למערכת יחסים פורייה וטובה בין הצדדים והסדרת תנאי ההעסקה בחברה בהסכם קיבוצי".

בוועד הפעולה הבהירו כי ימשיכו "לעבוד עם ההנהלה לטובת החברה וכלל העובדים", והודו לארמונד לנקרי יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, ש"נתן לנו בית חם וידע לעמוד לצדנו בכל שלב".