מפעלי ים המלח וחברת הברום יפצו את תושבי נאות הכיכר ועין תמר על דליפת הברום שארעה בשנה שעברה בסכום של 130 אלף שקלים. בית המשפט השלום בבאר שבע, העניק להסדר הפשרה תוקף של פסק דין.

ביוני 2018 התרחשה דליפת ברום מסוכנת מאיזוטנק במפעלי ים המלח, שבעקבותיה נדרשו תושבי נאות הכיכר ועין תמר להסתגר בבתיהם. שושו ענבר, תושב נאות הכיכר הגיש תביעה ייצוגית כנגד מפעלי ים המלח וחברת הברום, שהסתיימה אתמול (רביעי) בהסדר פשרה שהוכר על ידי פסיקה של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בפני השופטת אורית ליפשיץ.

לפי פסק הדין, סכום הפיצוי שנדרשות החברות לשלם לתושבים ייתרם לעמותת התיירות המקומית. התובע יזכה ב-7,500 שקלים בתוספת מע"מ, ושכר טרחה לייצוג המשפטי בגובה 32,500 שקלים.

כמו כן, החברות התחייבו להשקיע משאבים בהדרכת עובדים, בחידוד נהלי עבודה ובשיפור אמצעים טכניים, באופן שימזער ככל הניתן סיכון מפני הישנות של אירוע דומה.

הדליפה ביוני בשנה שעברה גרמה לסגירת כביש 90, ותושבי שני היישובים הונחו להסתגר בבתיהם על אף המרחק הרב מאזור הדליפה (7 ק"מ), וזאת בשל הרעילות הגבוהה של הברום.

נשיא החברה הישראלית לכימיה, פרופסור אהוד קינן מהטכניון, הסביר אז כי "ברום הוא גז רעיל, כבד מאוד מהאוויר, הגורם לנזק במערכת הנשימה ולצריבה בריאות. בחשיפה גבוהה הוא עלול להרוג, אך בחשיפה נמוכה הנזק שהוא גורם הפיך. הברום מסוכן מפני שהוא פחות נדיף מחומרים מסוכנים אחרים, דוגמת כלור והוא מזדחל על הקרקע". קינן הוסיף כי "דליפה מאיזוטנק לא אמורה להתרחש מאחר שאחזקתו מחייבת בדיקות מתמידות. ככל הנראה מדובר במיכל ישן שלא נבדק כהלכה".