הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, הודיע הערב (חמישי) ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, כי חתם על המסמך שדוחה את המועד לקיצוץ קצבאות קרנות הפנסיה הוותיקות מה-1 ביולי 2019 ל-1 באפריל 2020. יו"ר ההסתדרות בר-דוד הודה לברקת והודיע כי סכסוך העבודה במשק עליו הכריזה ההסתדרות לפני מספר ימים, מבוטל, ולא יינקטו צעדים ארגוניים.

בקרנות הפנסיה הוותיקות חברים 270 אלף מבוטחים, שהיו אמורים לספוג קיצוץ של כאחוז בפנסיה החודשית שלהם החל מ-1 ביולי הקרוב. הסיבה לקיצוץ שיזם האוצר שיועד במקור מאוקטובר 2018, היא טענה לגירעון אקטוארי עתידי בקרנות עקב הימנעות הכנסת מחקיקת העלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-64. ההסתדרות, ובתוכה הסתדרות הגמלאים, נאבקו בתכנית הקיצוץ, וטענו כי אינם מוכנים להיות בני ערובה של אי העלאת גיל הפרישה.

בשבוע שעבר סיכמו שר האוצר משה כחלון, שר העבודה והרווחה חיים כץ וראש הממשלה בנימין נתניהו על דחייה נוספת של הקיצוץ, במטרה למצות את החקיקה על העלאת גיל הפרישה לנשים. ההסתדרות הודיעה כי על סכסוך עבודה במגזר הציבורי למניעת הקיצוץ בפנסיות עד לקבלת אישור רשמי לביטול הקיצוץ ביולי, שהגיע הערב (חמישי).

במקביל להודעה על דחיית הקיצוץ פרסם משרד האוצר תזכיר חוק להעלאה הדרגתית של גיל הפרישה לנשים ל-65 עד 2037, ולאחר מכן החלת מנגנון אוטומטי שיעלה את גיל הפרישה בהתאם לעלייה בתוחלת החיים הממוצעת. הליכי חקיקת החוק יחלו בכנסת הבאה.

יו"ר הסתדרות הגמלאים שמוליק מזרחי הודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד על ההתגייסות למאבק בקיצוץ הפנסיות: "הסולידריות של העובדים למען הגמלאים ראויה לכל שבח", אמר מזרחי, "רק הסתדרות חזקה דואגת לעובדים ולגמלאים. בשם 270 אלף מקבלי פנסיות אני מודה לארנון בר דוד, להנהגת ההסתדרות ולהנהגת הסתדרות הגמלאים שרואים חובה לדאוג לדור שהקים ובנה את המדינה, הבטחון, המשק, הבריאות, החקלאות והחינוך".