משחקי אירופה במינסק האירו פנים למתעמלת האמנותית לינוי אשרם. אחרי שזכתה אתמול (שבת) במדליית הכסף בקרב רב, הערב בגמר המכשירים הוסיפה לעצמה שתי מדליות זהב בגמרים בתרגילי הכדור והאלות ומדליית הכסף בתרגיל הסרט. בסך הכל המתעמלת הבכירה של ישראל מסיימת את התחרות בבלארוס עם ארבע מדליות והצהרת כוונות ברורה לאולימפיאדת טוקיו בעוד שנה.

אשרם פתחה את היום עם תרגיל החישוק. לצערה הרב היא הפילה את המכשיר פעמיים, כשבנוסף, לקראת סיום התרגיל, המכשיר ברח לה פעם נוספת. היא נאלצה לצאת מתחומי המשטח לקחת חישוק אחר, מה שגרם לה לאיבוד אלמנטים. בעקבות כך, היא קיבלה ציון נמוך של 15.900 נקודות, שדירג אותה במקום השישי והאחרון.

לינוי אשרם במשחקי אירופה במינסק (Photo by Sergei BobylevTASS via Getty Images)

בתרגיל הכדור הצליחה אשרם לחזור ובגדול. למרות האכזבה מתרגיל החישוק, היא ביצעה תרגיל נהדר שזיכה אותה בציון גבוה של 22.500 ובמדליית הזהב היוקרתית. למקום השני הגיעה טסבה מבולגריה והשלישית הייתה דינה אברינה מרוסיה.

אשרם המשיכה את היכולת הטובה גם במכשיר האלות, שם ביצעה תרגיל עם דרגות קושי מאד גבוהות. היא זכתה לציון 22.700 שדירג אותה במקום הראשון ובמדליית זהב נוספת.

חשוב לציין כי למשחקי אירופה אין השפעה על קביעת הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ הבא. תחרות הקריטריון תהיה אליפות העולם שתיערך בחודש ספטמבר בבאקו, שם תוכל להבטיח את מקומה בין העולות למשחקים האולימפיים.