העובדות הסוציאליות יפגינו מחר (רביעי), בשעה 8:00, מול משרד האוצר, זאת בטענה ששלושה חודשים אחרי שהיה אמור להסתיים המשא ומתן בנושא השמירה על בטיחותן במקום העבודה, מסרב המשרד לתקצב את התכנית שאושרה על ידי הגורמים המקצועיים. מינואר נרשמו למעלה מ-30 מקרי אלימות כנגד עובדים ועובדות סוציאליים. "הביטחון האישי שלנו לא יחכה לאחרי הבחירות" נמסר מאיגוד העובדים הסוציאליים, "הפגיעה הבאה היא באחריות משרד האוצר ושר האוצר משה כחלון".

הפגנת העו"סיות (צילום: איגוד העובדות הסוציאליות)

בחודש דצמבר האחרון, לאחר שבועות ארוכים של מחאות, הפגנות ענק, חסימות כבישים, עיצומים והשבתות, סוכם כי משרד האוצר ואיגוד העובדים הסוציאליים ינהלו משא ומתן על מנגנון כולל להגנה על העובדים, שיימשך עד לסוף חודש מרץ. באיגוד טוענים כי שלושה חודשים אחרי שהמגעים היו אמורים להסתיים, הצדדים בנתק בשל טענות משרד האוצר שאין ביכולתו לתקצב את תכנית המוגנות שהציג איגוד העובדים הסוציאליים, ואושרה על ידי הגורמים המקצועיים במשרד הרווחה, במהלך ממשלת מעבר.

ממשרד האוצר נמסר כי "הדיונים המעמיקים והמקצועיים בנושא מוגנות העו"סים מתנהלים בחודשים האחרונים בשיתוף פעולה מלא בין נציגי האוצר לנציגי איגוד העו"ס, מתוך הכרה רבה בחשיבות הנושא. לצערנו, איגוד העו"ס הוא שבוחר שלא להמשיך את הדיונים למרות ההתקדמות המקצועית הניכרת. נכונות האוצר לדיון מקצועי נותרה בעינה, ואנו קוראים לאיגוד להמשיך בתהליך המקצועי המשותף במטרה להביא למיצויו".