הנהלת בנק לאומי וארגון עובדי הבנק הגיעו להסכמות בנוגע להסכם קיבוצי חדש, שיהיה בתוקף עד 2022, זאת בתום משא ומתן אינטנסיבי בין הצדדים בתקופה האחרונה. על פי ההסכם יקבלו העובדים תוספת שכר בשיעור ממוצע של 3.5% בשנה וכן  מענק תוספת שכר חד פעמי בשיעור כולל של 2% בגין תוכנית התייעלות, שישולם בשתי פעימות, השנה ובשנה הבאה. תוספות השכר יהיו דיפרנציאליות ובהתאם לביצועי העובדים.

עוד נקבע בהסכם כי העובדים הזכאים יקבלו מענק חתימה בגובה 6,000 שקלים בגין חתימת ההסכם הקיבוצי החדש. השכר החודשי המינימלי להפרשות יעלה לסך של 6,200 שקלים בשני שלבים, בשנים 2019 ו-2021. יוגדל מרכיב ההפרשה לפנסיה של עובדים קבועים בפנסיה צוברת.

לצד זאת הוסכם על המשך תוכנית ההתייעלות הרב-שנתית של הבנק, לצד תכנית התייעלות נוספת הכוללת צמצום של 700 משרות עד סוף שנת 2020. בתוך כך, מכריז הבנק על תוכנית פרישה מרצון ל-250 עובדים, שתסתיים עד סוף שנת 2019. כחלק ממהלכי ההתייעלות, יעביר בנק לאומי בהדרגה את משרדי הנהלת הבנק מתל אביב והמרכז למתחם קש"ב בלוד, במטרה לרכז את כלל משרדי המטה תחת קורת גג אחת.

כמו כן, ייחתם לראשונה הסכם קיבוצי ייחודי במסגרתו יועסקו עד 450 עובדים בתחומי הטכנולוגיה, הדיגיטל והדאטה, בלא מרכיב קביעות, זאת על פי הנהלת הבנק, מטעמים של גמישות ניהולית. עוד על פי הודעת הבנק, "ההסכם משקף את ההבנה כי תחומים אלו הם הכרחיים להצעדת הבנק קדימה וליישומה של הבנקאות החדשה, ולנוכח התמורות בעולם הבנקאות אשר הופכות יותר ויותר פעולות בנקאיות למבוססות טכנולוגיה". ​