מאות תושבי עכו נאלצו להסתגר בבתיהם במשך שעות ארוכות עקב דליפת אמוניה ממפעל 'יוניליוור' בעיר. הדליפה החלה היום (חמישי) בשעות הצהריים, והמשטרה הנחתה את התושבים שבתיהם נמצאים ברדיוס של 150 מטרים מהמפעל לא לצאת מהבתים ולסגור את החלונות עד להסרת הסכנה. קניון עזריאלי בעכו, הסמוך למפעל, נסגר אף הוא. צירי תנועה מרכזיים בעיר ותחנת הרכבת בה נסגרו, והרכבות לחיפה ולתל אביב החלו את תנועתן מתחנת קריית מוצקין. טרם ברורה סיבת הדליפה.

למרכז הרפואי לגליל הגיעו שלוש נשים, בנות 37, 33 ו-31, שנפגעו באורח קל ביותר בסמוך לקניון עזריאלי בעכו וסבלו מצריבות בעיניים וסחרחורות.

כבאי בזירת דליפת האמוניה בעכו, 27 ביוני 2019. (מאיר וקנין/פלאש90)

לוחמי האש ואנשי המפעל ביצעו פעולות יניקה של החומר. בנוסף יצרו לוחמי האש קיר מים בצידו המזרחי של המפעל על מנת להגן על האזרחים ולמהול את האמוניה ולדלל את ריכוז החומר.

רק בשעה 18:00 הוכרז על חזרה לשגרה, לאחר הערכת מצב מיוחדת נוספת בראשות מפקד מרחב אשר במשטרה – תנ"צ בני אבליה, בשת"פ כיבוי והצלה, פיקוד העורף ועיריית עכו. במסגרת הערכת מצב, הוצגו הממצאים המורים על איתור מקור הדליפה ופעילות לדילול החומר ואטימת הצנרת, באופן שיסיר כל חשש כלפי שלום הציבור.