דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון י' באב תשפ"ב 07.08.22
26°תל אביב
  • 21°ירושלים
  • 26°תל אביב
  • 24°חיפה
  • 25°אשדוד
  • 24°באר שבע
  • 33°אילת
  • 25°טבריה
  • 19°צפת
  • 25°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך

קיץ תשע"ט / 140 אלף עובדי הוראה ומיליון וחצי תלמידי היסודי והגנים יוצאים לחופשת הקיץ

מיד עם תחילת החופשה יחלו לפעול מסגרות "בית הספר של החופש הגדול" בהן ישתתפו כ-300 אלף תלמידי כיתות א'-ג' | תלמידי החינוך היסודי והגנים יצטרפו לכ-700 אלף תלמידי החינוך העל יסודי שיצאו לחופשה לפני כשבוע

תלמידים ביום האחרון ללימודים. צילום ארכיון: יוסי זמיר / פלאש 90
דבר
צרו קשר עם המערכת:

כ-140 אלף עובדי הוראה וכמיליון וחצי תלמידי בתי הספר היסודיים והגנים יחלו מחר (שני) את החופש הגדול. הם יצטרפו לכ-700 אלף תלמידי החינוך העל יסודי שיצאו לחופשה לפני כשבוע.

ממשרד החינוך נמסר כי מיד עם תחילת החופש יחלו לפעול מסגרות "בתי הספר של החופש הגדול" בהן ישתתפו מעל 300 אלף תלמידי כיתות א'-ג'. לצד זה מעל חצי מיליון תלמידים צפויים להשתתף בפעילויות הקיץ החינוכיות וביניהן: קייטנות דיגיטליות חינמיות בארבעה מחזורים עם כ-100 קורסים שונים במדעי המחשב, רובוטיקה, וכלים דיגיטאליים; ערי הילדים והנוער שיתקיימו ב-250 רשויות, מחנות הקיץ של תנועות הנוער בהשתתפות כ-140 אלף חניכי תנועות הנוער; פעילויות ארגוני הנוער ופעילויות מועצות התלמידים והנוער.

עוד נמסר ממשרד החינוך כי במהלך הקיץ יופעל מוקד התנדבות ארצי לנוער שיאפשר לבני הנוער להתנדב במגוון תחומים – סיוע לחקלאים, חפירות ארכיאולוגיות, עבודה עם מבוגרים, מועדוניות רווחה וקייטנות נוער מיוחד.

שר החינוך, רפי פרץ מסר כי הוא מאחל לתלמידי ישראל חופשת קיץ "מהנה ומשמעותית" והוסיף כי "החופשה מהווה הזדמנות נפלאה להכיר מרחבים חדשים. לטייל בנחלים, בשבילים ובנופיה של מדינת ישראל. אל תשבו בבית. אפשר להתנדב או להצטרף לתנועת נוער. כל תנועה באשר היא. להורים היקרים אני אומר, הילדים הם הדבר החשוב ביותר לכם ולנו – שימו לב אליהם. והמנהלים והמורים, השדרה החשובה של המערכת שלנו, לאחר שנה גדושה ומלאכה חינוכית אינטנסיבית, אני מאחל חופשה מהנה. החופשה הזו מהווה בעבורכם הזדמנות להתמלא באנרגיות מחודשות לקראת השנה החדשה שתבוא עלינו לטובה".

שר החינוך, רפי פרץ (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב מסר כי "מערכת החינוך מסכמת שנה מרובת חידושים ותכניות לאומיות, להזנקת מערכת החינוך, לצמצום פערים בחברה הישראלית, להרחבת החינוך הבלתי פורמלי ולהתאמת המערכת למאה ה-21. פעלנו לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי, קידמנו מצוינות בפריפריה, הפעלנו 17,000 צהרונים, הענקנו חוג לכל ילד, יישמנו את תכנית הצפון, הוצאנו את הפעימה האחרונה של תכנית התקצוב הדיפרנציאלי, הרחבנו את האוטונומיה למנהלים ופתחנו סניפי תנועות נוער חדשים. אני רוצה להודות לצוותי החינוך המסורים, על עבודה חינוכית מאומצת, איכותית והישגית, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים. אני מאחל למערכת החינוך כולה חופשת קיץ מהנה, חווייתית ומשמעותית".

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!