כ-300 עובדי חברת הדיור המוגן 'עד 120' התאגדו בהסתדרות – לאחר שלמעלה משליש מהם חתמו על טפסי ההצטרפות לארגון. במהלך ההתארגנות חברים עובדי הרשת המועסקים בין היתר בתפקידי סיעוד, מרפאה, תחזוקה, מטה ועוד.

זוג קשישות והמטפלות שלהן. ארכיון (צילום: מרים אלטסר/ פלאש 90)

התאגדות העובדים החלה נוכח רצונם להסדיר בהסכם קיבוצי ראשון את ביטחונם התעסוקתי ולשפר את תנאי העסקתם. מוועד הפעולה נמסר: "אנחנו עובדים משקיעים ומסורים לעבודה שלנו ברשת 'עד 120'. כולנו מקדישים את מרצנו בעבודת קודש שהיא דאגה וטיפול לכל צרכייהם של הדיירים בבתי האבות ואנו מרגישים שהגיע הזמן שגם אותנו העובדים יראו – ושגם לנו ידאגו".

'עד 120', היא רשת דיור מוגן מבית קבוצת הפניקס, הפועלת מזה שלושה עשורים וממתגת עצמה כרשת בתי אבות יוקרתית, סניפים ברמת החייל בתל-אביב, בהוד השרון ובראשון לציון.

 ההתאגדות לוותה על ידי מיכל סרברניק ואבי אוסטאיוב מהאגף להתאגדות עובדים. בשנים האחרונות התאגדו בהסתדרות מאות אלפי עובדים מסקטורים שונים, שבחלקם לא היו מאוגדים כלל בעבר. עם השלמת מהלך ההתארגנות מצטרפים עובדי 'עד 120' לכ-800 אלף עובדות ועובדים במשק המיוצגים על ידי ההסתדרות.

מרשת בתי הדיור המוגן 'עד 120' נמסר: "פניית ההסתדרות באשר להתאגדות התקבלה, וכעת אנו בוחנים אותה. אנו מוקירים את עובדינו, מעריכים את פועלם ומכבדים גם את זכותם להתאגד. מתוך הבנה ששביעות הרצון של העובדים והצלחת הרשת כרוכים זה בזה, נמשיך ונפעל על פי חוק ובמקצועיות כדי ליצור שיתוף פעולה בין העובדים לרשת."