בהמשך לדרישת ההסתדרות וההכרזה על סכסוך העבודה בארקיע, הודיעה הנהלת ארקיע לנציגות העובדים כי החליטה לחזור בה, ולבטל את פיטורי הענק בחברה כתוצאה מסגירת שדה דב. בהתאם לכך, כל עובדי ארקיע שהוצאו לחופשה כפויה יחזרו לעבודה סדירה החל מיום ראשון הקרוב, ויקבלו תשלום מלא בגין ימי החופשה (1-4.7.19). ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע והנהלת החברה ייכנסו להליך מו"מ שיעסוק בתכנית הבראת החברה וייעולה.

ביום שלישי האחרון, לאחר שחרף המחאה הרחבה נסגר שדה התעופה שדה דב, הודיעה חברת ארקיע כי בכוונתה לפטר מאות מעובדיה. בתגובה הודיעה הסתדרות העובדים כי המהלך בניגוד להסכם שנחתם ב-2013, והכריזה סכסוך עבודה במטרה לשמור על זכויותיהם של העובדות והעובדים.

מטוסי ארקיע בנתב"ג (צילום: משה שי/ פלאש 90).

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסתדרות לא תקבל הליכים חד-צדדיים של פיטורי עובדים ללא הידברות, על אחת כמה וכמה כאשר ישנו הסכם חתום על העברת העובדים לנתב"ג. על כן אני מברך את החלטת הנהלת ארקיע להתעשת ולחזור בה מההחלטה ולהיכנס עמנו למו"מ לצורך ביצוע משותף של ייעול החברה. אני מודה ליו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי על הנחישות והחתירה למציאת פתרון למשבר וכן לעובדי ארקיע ולעומדת בראשם יו"ר הוועד עליזה בלאיש על עמידתם האיתנה במאבק על ביטחונם התעסוקתי ופרנסתם".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי: "כמו שדרשנו מההתחלה, הליכי הפיטורים יבוטלו, העובדים יחזרו לעבודה ויקבלו תשלום מלא על הימים שהופחתו להם. כך היה צריך לנהוג מההתחלה, בדרך מכובדת של יחסי עבודה הוגנים והגונים, שתאפשר לצדדים לשבת ולהידבר על הדברים ועל הצורך של החברה בהתייעלות – לפני שנוקטים בצעדים דרקוניים".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי ארקיע, עליזה בלאיש: "המאבק שלנו נשא פרי הודות לפעילותו של יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי והגיבוי של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. נמשיך לקיים מו"מ אינטנסיבי עם החברה ומצפים שהיא תיקח אחריות ותדאג לכך שהעובדים המסורים שלה ימשיכו לעבוד בה כפי שצריך להיות ובהתאם להסכם הקיבוצי".​