מונדיאל הנשים הסתיים ויש לנו אלופה חדשה-ישנה: נבחרת ארה"ב הוכיחה שהיא עדיין הכוח השולט בכדורגל הנשים עם זכייה רביעית בתואר (אחרי התארים ב-1991, 1999 ו-2015) ודחתה בעוד 4 שנים את החלום של כוח האירופי העולה לרשת את התואר. 58 אלף צופות וצופים גדשו את האצטדיון בליון בתצוגת עידוד מרשימה, ראו את מייגן ראפינו כובשת בפנדל (61) בהחלטת VAR ורוז לאבל (69) מכפילה את התוצאה בבעיטה נהדרת.

נבחרת ארה"ב הגיעה לגמר לאחר טורניר מושלם עם ניצחון בחצי הגמר על אנגליה 1:2, אלופת אירופה הולנד הגיעה לגמר אחרי ניצחון 0:1 בהארכה על שבדיה בחצי הגמר, והדחה של איטליה ברבע הגמר ויפן בחצי הגמר. 

הרכב ארה"ב: אליסה נייהר, בקי סאורברון, קריסטל דאן, אביגייל דאלקמפר, קלי אוהרה (אלי קריגר, 46), ג'ולי ארץ, רוז לאבל, סמנתה מוויס, טובין הית' (קרלי לויד, 87), מייגן ראפינו (כריסטן פרס, 79), אלכס מורגן.

הרכב הולנד: סארי ואן ויננדאל, סטפני ואן דר חראחט, אנוק דקר (שאניס ואן דה סנדן, 73), שרידה ספיצה, דניאל ואן דה דונק, דזירי ואן לונטרן, ג'קי חרונן, דומיניק יאנסן בלאדוורת', ליקה מרטנס (ג'יל רורד, 70), ויויאן מידמה, לינת בירנסטיין.

המחצית הראשונה נפתחה עם לחץ מסיבי של האמריקאיות על שערה של  סארי ואן ויננדאל, שבמו ידיה עצרה שוב ושוב את אלכס מורגן וחברותיה וגרמה לכך שהמחצית הראשונה תסתיים ב-0:0. 

במחצית השנייה, ארה"ב הבינה שהיא חייבת שער מהיר כדי להשתחרר מהלחץ ובשביל זה בדיוק יש לה את מייגן ראפינו שכבשה שער שישי בטורניר בדקה ה-61 בפנדל (השלישי שלה בטורניר משלוש בעיטות) אחרי החלטת VAR מוצדקת. 

ההולנדיות ניסו לאזן ויצאו להתקפות משלהן, אבל זה השאיר אותן חשופות בהגנה וארה"ב ניצלו זאת שוב כאשר רוז לאבל (69) כבשה את השני בבעיטה נהדרת ששחררה הרבה התרגשות ושמחה בצד הלבן. בסיום 0:2 לארה"ב וגביע מספר 4 בתולדותיה במונדיאל. הולנד המצוינת ויבשת אירופה כולה תצטרך לחכות למונדיאל הבא כדי להשלים את המשימה.

שחקניות נבחרת ארצות הברית, הזוכות בגמר מונדיאל הנשים 2019 ש (Photo by Maddie Meyer – FIFA/FIFA via Getty Images)