מנהיג האופוזיציה השמרנית ביוון, קיריאקוס מיצוטאקיס, ניצח בקלות רבה את הבחירות לפרלמנט במדינה שהתקיימו ביום ראשון. מיצוטאקיס הנחית מכה קשה על ראש הממשלה השמאלי אלכסיס ציפראס לאחר כהונה סוערת של ארבע שנים תחת המאבק במשבר כלכלי ששיתק את המדינה.

לאחר ספירת מעל 90% מהקולות, מפלגתו של מיצוטאקיס 'הדמוקרטיה החדשה' זכתה ב-39.8% מהקולות, לעומת 31.5% למפלגת השמאל 'סיריזה' בראשותו של ציפאראס.

מפלגת הימין הקיצוני 'השחר הזהוב', שנוסדה על ידי ניאו-נאצים, עברה בקושי את אחוז החסימה העומד על 3% – ירידה עצומה בתמיכה במפלגה שהיתה השלישית בגודלה בפרלמנט בתקופת המשבר הכלכלי במדינה.

"ביקשתי מנדט רחב לשנות את יוון, ואתם הענקתם לי אותו בנדיבות", אמר מיצוטאקיס בנאום הניצחון שלו. "מהיום מתחיל קרב קשה אך יפה".

מיצוטאקיס, בן 51, התחייב בקמפיין הבחירות שלו להורדות מסים, משיכת משקיעים ושיפור שוק העבודה במדינה. הוא הוביל בסקרי דעת הקהל במשך שלוש שנים והצליח לבנות בסיס תמיכה רחב. "ליוונים מגיע יותר, והגיע זמננו להוכיח זאת", אמר.

ציפראס הודה בהפסדו והתקשר למיצוטאקיס לברך אותו. "האזרחים בחרו את בחירתם, אנחנו מכבדים את רצון העם", אמר ציפראס בנאום במרכז אתונה.​