נבחרת העתודה של ישראל השיגה הערב ניצחון חשוב במטרה להגן את התואר אלופת אירופה. חניכיו של אריאל בית הלחמי גברו בצורה משכנעת מאוד על נבחרת מונטנגרו 69:88 על מונטנגרו בשלב שמינית הגמר. מחר, בשלב רבע הגמר, מחכה לנבחרת משוכה קשה בדמות אחת הנבחרת החזקות באירופה – ליטא, בשעה 20:30 בהיכל "שלמה" בתל אביב.

בית הלחמי עלה בחמישייה עם יאיר קרביץ, דני אבדיה, נועם אביבי, עמית זוס וים מדר, כשהיא זוכה לעידוד בלתי פוסק מהקהל הביתי שדחף את הנבחרת באהבה רבה משריקת הפתיחה.

הנבחרת פתחה בהססנות, אבל קרביץ עם סל ועבירה ואביבי קבעו 3:7 לישראל, אצל המונטנגרים, סימונוביץ' עשה לישראל בעיות מתחת לסל, אבל ים מדר ודני אבדיה, שנכנס טוב למשחק עם שלשה, הורידו את ישראל ביתרון בסיום הרבע הראשון ביתרון 15:19.

עידן אלבר נכנס ותרם לאנרגיות יחד עם נועם אביבי, העלה את ישראל ליתרון 19:25. מן העבר השני סימונוביץ' צימק עד 27:30 בלבד כשנותרו 4 דקות להפסקה. את המחצית הראשונה חתם רז אדם עם שלשה, שקבעה יתרון 34:40 לישראל.

דני אבדיה וים מדר במדי נבחרת העתודה, אליפות אירופה עד גיל 20 (צילום: איגוד הכדורסל בישראל)

במחצית השנייה זה כבר היה סיפור הרבה פחות צמוד. ישראל ברחה לריצת 0-16 (0-19 בכללי) וליתרון שיא של 34:56 בתחילת הרבע השלישי. המונטנגרים התעוררו מאוחר כאשר סלאטקוביץ' ופופוביץ' החזירו שלשות ושמרו על סיכוי לחזור למשחק, אבל יותם חנוכי במהלך נהדר, הוריד את ישראל ביתרון מבטיח של 49:66 בסיום הרבע השלישי.

יאיר קרביץ שהיה נהדר לכל אורך המשחק, הוסיף עוד 4 נקודות רצופות מאסיסטים של אבדיה ושמר על היתרון הגדול של הנבחרת שעמד כבר על 60:86 אחרי עוד סל של מדר. בסיום 69:88 לישראל שעולה לרבע הגמר!

דני אבדיה במדי נבחרת העתודה, אליפות אירופה עד גיל 20 (צילום: איגוד הכדורסל בישראל)

קלעו לישראל: ים מדר 18 (7 אס'), נועם אביבי 17, יאיר קרביץ 15 (7 אס'), דני אבדיה 12, עידן אלבר 8, יותם חנוכי 8,  רז אדם 5, אופק מלכה 3, שחר עמיר 2. אצל מונטנגרו מרקו סימונוביץ' הוליך עם דאבל דאבל של 15 נק' ו-16 ריבאונדים.

הנבחרת הישראלית לא יכולה עדיין לחגוג, כי כבר מחר מחכה לה הנבחרת הליטאית מאריות היבשת, שעלתה גם היא בקלילות לרבע הגמר אחרי ניצחון  75:114 על לטביה. אבל היכולת הטובה היום בשילוב עם הטירוף של הקהל בת"א יכולים לתת לנבחרת את ה"דרייב" לעלות לחצי הגמר.