עובד סוציאלי הותקף היום (חמישי) על ידי נערה בחפץ חד ואושפז במצב בינוני בבית החולים רמב״ם בחיפה.

העובד הסוציאלי (34) הותקף על ידי נערה בת 16 בהוסטל של חסות הנוער בצפון הארץ. על פי איגוד העובדים הסוציאליים, הנערה זרקה לעבר העובד כלי חד ופצעה אותו. העובד פונה לבית החולים במצב בינוני.

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות (צילום: יאיר מייהאוס סטודיו זוז)

יו״ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני אמרה בעקבות האירוע: ״שר האוצר משה כחלון מפקיר את דמם של העובדים הסוציאליים. כחלון התחייב להגן על העובדות הנמצאות בחזית החברתית ובקצוות הקשים ביותר של החברה. מתוך ההכרה בסיכון הנשקף לעובדות הסוציאליות ומחומרת המקרים המתרחשים, הוקצב בינואר פרק זמן של שלושה חודשים לקיים משא ומתן ענייני ומקצועי בנושא המוגנות במטרה להגיע לתוצאות – ופרט לדיבורים דבר לא נעשה. מי שמפקיר את העו״סים ישלם מחיר כבד מאוד בקלפי."

אתמול (רביעי) אישרה הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות סכסוך עבודה של העובדים הסוציאליים במחלקות הרווחה של הרשויות המקומיות – על רקע טענות לפעולות חד-צדדיות בהם נוקט משרד הרווחה, לרבות הגדלת העומס על העובדים והטלת משימות חדשות (בין היתר כחלק מהרפורמה במחלקות לשירותים חברתיים), וזאת בלי התייעצות ומבלי שיוקצו לכך משאבים נוספים. על פי הודעת ההסתדרות "הדבר פוגע אנושות באיכות השירות הניתן על ידי העובדים הסוציאליים ואף מקשה לגייס עובדים למחלקות לשירותים חברתיים."