נבחרת העתודה עשתה זאת בגדול והעפילה לגמר שלישי ברציפות באליפות אירופה עד גיל 20, עם תצוגה שמראה שהכדורסל הישראלי נמצא בפריחה, זאת לאחר שב-2017 הפסידה הנבחרת בגמר ליוון, ובשנה שעברה זכתה באליפות לאחר ניצחון על המארחת יוון. אלופת אירופה המכהנת הגיעה להיכל "שלמה" למשחק חצי הגמר מול צרפת כדי להעפיל לגמר זו השנה השלישית ברציפות.

"הטריקולור" אותה הביסה ישראל בחצי הגמר בשנה שעברה 57:83, הגיעו לטורניר עם הרבה ביטחון וללא הפסד בטורניר כדי להשיג כרטיס לגמר ראשון מזה שבע שנים.

דני אבדיה במדי נבחרת ישראל מול צרפת בחצי הגמר. (תמונה: איגוד הכדורסל בישראל)

מהלך המשחק

ישראל פתחה עם: יאיר קרביץ, ים מדר, דני אבדיה, עמית זיס ונועם אביבי. הצרפתים פתחו את המשחק בסערה כאשר כעבור שתי דקות בתוך המשחק רצו 0:11 מסחרר. דני אבדיה  החזיר את ישראל למשחק כשקלע מהקו את שתי הנקודות הראשונות של הנבחרת. אבדיה הבין שהוא צריך לקחת על עצמו את המשחק ועשה זאת עם שלשה גדולה שהורידה את ההפרש ל-13:7. המהפך הישראלי הושלם לקראת סוף הרבע, כאשר עידן אלבר השווה ל-15:15, ושלשה שלו העלתה את הישראלים ליתרון ראשון, 15:18. בסיום הרבע הראשון, 15:20 לישראל.

הרבע השני נפתח גם כן בשליטה צרפתית ואחרי שתי דקות וחצי לודוביק בייהורסט העלה את האורחת שוב ליתרון של נקודה, 22:23. אבל אבדיה ביום נהדר צלף שלשה והחזיר את ישראל ליתרון 23:25. החבורה של בית הלחמי שמרו על היתרון, אבל צרפת נשארה צמודה וקליעת עונשין של דילן אפו מאמא הורידה את הפער לנקודה, 28:29. ים מדר ניסה להעלות את ישראל ליתרון, אבל המחצית הסתיימה בשוויון, 35:35.

בפתיחת הרבע השלישי הצרפתים קלעו שלשה ועוד סל שדה מידיו של פונס שהעלה את הצרפתים ליתרון של שלוש, 40:43. קרביץ החזיר את הנבחרת ליתרון של נקודה, ובצד השני אבדיה הגיב עם חסימה נוספת.  המשחק עבר להתמקד במאבקים פיזיים והיתרון עבר בין שתי הנבחרות. קאיולוד העלה את האורחים ליתרון 48:50 ומיד אחר כך שלשה של מדר מהפינה החזירה את היתרון לישראל. עידן אלבר עם שלשה נוספת, פתח פער של ארבע נקודות עשר דקות לסיום, 50:54 לישראל בסוף הרבע השלישי.

עידן אלבר במדי נבחרת העתודה בחצי הגמר מול צרפת (תמונה: איגוד הכדורסל בישראל)

בפתיחת הרבע הרביעי​ והמכריע הצרפתים השיגו שוויון מהיר 57:57. רז אדם העלה ליתרון 4 אחרי שתי זריקות עונשין מוצלחות. עידן אלבר המצויין דאג שהיתרון יעלה ל-57:66. אבדיה, במהלך גדול, חדר לסל והגיע לפער שיא של 11, 57:68. 3 דקות לסיום כדי לגמור את הסיפור. בסיום אבדיה הרים את הקהל וישראל חגגה ניצחון 70-81 ועליה לגמר אליפות אירופה, מחר מול ספרד.

קלעו לישראל: אבדיה 26 (11 ריב'), אלבר 20, מדר 13, אדם 12, חנוכי 7, קרביץ 3. הערב (ראשון) תתמודד הנבחרת במשחק הגמר מול נבחרת ספרד בשעה 20:30 בהיכל קבוצת שלמה, בניסיון להגן על תואר אלופת אירופה.