"הדרישה של האוצר ושל משרד הבריאות היא דרישה מטורפת. הם רוצים שהאחיות יהיו פקידות או יעבדו מול המחשב", אמר הבוקר (שני) יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בראיון לגלי צה"ל על רקע האיום בשביתה של האחיות במערכת הבריאות החל משלישי בבוקר. בר-דוד הדגיש כי הדרישות המרכזיות של המאבק אינן תוספות תקציב, אלא מיתון עומס העבודה של האחיות, הנדרשות למלא דוחות ממוחשבים בנוסף על הטיפול בחולים. "ההנחיה של משרד הבריאות להוריד לאחיות 20 אחוז מהשכר מכיוון שהן לא נשמעות להנחיות למלא את הדוחות בתוך המחשבים, זה מה שאני כרגע מתרעם עליו. אני ויו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן לא מסכימים לדבר הזה".

היום (שני) אחר הצהריים יתקיים דיון של הסתדרות האחיות עם נציגי משרד הבריאות והאוצר בנסיון להגיע להבנות. "בוא נעבור את זה היום אחר הצהריים בשלום, ונוכל לפתור את המשבר בשלב הזה", אמר בר-דוד.

אתמול (ראשון) הביע בר-דוד תמיכה במאבקם של האחים והאחיות ויו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן, כנגד איומי משרד הבריאות לבצע הפחתות בשכר האחים והאחיות..

במכתב חריף ששלח בר-דוד למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, התריע יו"ר ההסתדרות כי במידה שמשרד הבריאות לא יחזור בו מן האיומים כלפי האחים והאחיות, תפעל ההסתדרות במלוא עצמתה על מנת לשנות את רוע הגזירה, עד כדי השבתה מלאה של מערך הבריאות בימים הקרובים.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד בכנס עובדים ביחד (דוברות ההסתדרות)

יו"ר ההסתדרות התייחס לטענתן של האחיות כי הן נדרשות לבלות יותר ויותר זמן בעבודה בירוקרטית מול מחשב: "היעלה על הדעת שעל האחים והאחיות לעבוד מול מחשב חמישית מזמן העבודה שלהם ועל חשבון טיפול בחולים? לא זכור לי שבלימודי הסיעוד ההתמחות המשנית של העובדים הינה מדעי המחשב."

"במידה ולא יחזור משרד הבריאות מן האיומים הריקניים כלפי האחיות והאחיות" כתב בר דוד, "אראה בכך תקדים מסוכן ונפעל במלוא העוצמה כנגד כך, עד כדי השבתה מלאה של מערך הבריאות בימים הקרובים". עוד הוסיף כי אין זה מקובל ששכרם יפגע בגלל צעדים ארגוניים לגיטימיים שננקטו בגלל העומס הגדול, וזאת מבלי שהמערכת מתייחסת לטענות שלהן.

"מערכת הבריאות מתמודדות עם עומסי עבודה יוצאי דופן ותפוסות העולות לעיתים עשרות אחוזים מהתקינה הקיימת, כשהכול למרבה הצער מתנהל לעיתים לא רחוקות בסביבה עוינת – מול ציבור הנוקט באלימות כלפי הצוותים הרפואיים". בר דוד הזמין את מנכ"ל משרד הבריאות לסיור משותף בחדרי המיון, שם יוכלו "להיווכח במראות הקשים".

הסתדרות האחיות הודיעה על שביתה כללית של מערכת הבריאות במתכונת חירום החל משלישי הקרוב וזאת במחאה על העומס הכבד המוטל על האחים והאחיות. בהודעה שהוציאה היום (ראשון) הסתדרות האחיות נכתב כי "האחים והאחיות בישראל אינם עובדי כפייה, ולא ייתנו עוד יד לעבודה מחוץ לתקנים ולרישיון, למטלות, נהלים ובקרות ללא תוספת כוח אדם וללא תוספת שכר בהתאם". עוד הודיעו האחיות כי מחר (שני) בשעה 17:00 תתקיים הפגנה מול משרד הבריאות.