העיצומים של האחיות ימשכו ללא קיצוץ בשכר. בהמשך להחלטת בית המשפט אתמול בנושא שביתת האחיות, סיכמו יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ונציגי האוצר על כך שעיצומי האחיות ימשכו ללא הפחתה משכרן. כהן אמרה: "בעקבות הצעדים שלנו, לראשונה וכבר היום, משרד הבריאות ייפגש עמנו למשא ומתן על דרכים אופרטיביות להפחתת העומסים. אנחנו ממשיכות בעיצומים שלנו בכל הכח בלי בקרות בלי מטלות מיותרות ובלי מדדים מיותרים".

אילנה כהן בהפגנת אחיות מול משרד הבריאות בירושלים, 22 ביולי 2019 (טל כרמון)

בית המשפט הורה אתמול (רביעי) לצדדים לנהל משא ומתן אינטנסיבי של שבוע. בהתאם להחלטה האחיות ימשיכו בעיצומים והשביתה תושהה לשבוע, לצורך ניהול משא ומתן אינטנסיבי על כלל הטענות של האחיות: הנהלים והעומסים, כולל אלו שנגרמים מנושא האקרדיטציה. בעקבות הבקשה להתאים את רישיון המחלקות למיטות בפועל, בית המשפט הורה למנכ"ל משרד הבריאות להעביר בתוך שבוע מידע על מספר המיטות בכל בית חולים ומספר האחיות והאחים בכלל מערך האשפוז הציבורי.

השביתה השבוע היא על רקע המאבק של האחיות בעומס מטלות ונהלים שיש עליהן ומתגבר בשנים האחרונות, מחסור באחיות ובתקנים בכל המגזרים של מערכת הבריאות: אחיות הקהילה, אחיות בריאות הציבור ואחיות בתי החולים. בחודשים האחרונים מאבק האחיות על שלב, לפני למעלה מחודש הוציאה הסתדרות האחיות מכתב לאחיות לא להשתתף בבקרות שאינן קשורות לטיפול בחולים, בעקבות המכתב, לפני כשבוע הוציא משרד הבריאות הודעה לאחיות שהשתתפו בעיצומים על כך שיופחת משכרן 5%-20%, בנוסף לכך, אחיות בריאות הציבור עבדו בחול המועד פסח לחסן חיסוני חצבת ולא קיבלו על כך שכר, בעקבות העומס וחוסר התקינה, הפחתת השכר ואי תשלום שעות נוספות עבור העבודה בחול המועד הוכרזה השביתה.