מאות הורים לפעוטות הפגינו אתמול (שבת) בכיכר רבין במחאה על היעדר הפיקוח על גנים לגיל הרך, ודרשו מהמדינה 'מהפכה בחינוך לגיל הרך' – הקצאת משאבים לפיקוח על הגנים, הכשרה למטפלות ושיפור המצב בגנים. בעצרת שאורגנה על ידי קבוצת ההורים 'דור איתן' השתתפו בין היתר אברי גלעד, מוקי, שירי מימון, דקלה, קובי אפללו ומיכל דליות.

דורינה וינטה, אמה של התינוקת יסמין וינטה שנהרגה כתוצאה מפגיעת המטפלת שלה, אמרה בעצרת: "מות הילדה שלי הוא סמל המלחמה שלנו. אנחנו צריכים שהילדים שלנו יהיו בטוחים. האסון שלי לא יחזור. חייבות להיות מצלמות, המטפלות צריכות לעבור הכשרות". וינטה הוסיפה כי "מאז שיסמין מתה, ישראל הפכה לבית שלי. אנחנו צריכים לשנות את הגישה שנותנים לילדים שלנו. אני צריכה לראות את השינוי בעיניים ולא לשמוע על זה מהתקשורת. אני רואה בעיניי שכל מה שקרה לנו לא יקרה שוב. אני אלחם עבור כל הילדים".

"לפני שבועיים בלבד קראנו להורים לקחת חלק בהפגנות בערים הגדולות ומסביבנו שמענו לא מעט ציניקנים שהטילו ספק בהצלחה ובכח שלנו ההורים" אמרה דניאל ביכלר, ממארגנות העצרת וממבילות מחאת 'דור איתן' בטרם העצרת, "עשרות אלפי הורים גדשו את הערים ברחבי הארץ וזעקו את הזעקה של הילדים. במוצאי שבת ה 27 ביולי 2019 נמשיך את הזעקה בעצרת הגדולה ביותר שראתה מדינת ישראל כי אין זעם גדול יותר מזעם של אבא או אמא. אנחנו דורשים פיקוח מקיף יותר, הוספת תקנים, ליווי והדרכה לכל מי שרוצה לפתוח מעון או משפחתון, תנאים ושכר הולמים לצוות, החמרת ענישה והחזרת הביטחון לילדים שלנו. בספטמבר שוב יתקיימו בחירות ואני קוראת לכם, ממשלת ישראל, ליושבי ראש הסיעות השונות ולחברי הכנסת, הטילו וטו כי אם לא יוסדר הפיקוח לגיל הרך עד 1 בספטמבר אינכם מעוניינים להיכנס לממשלה. אז נראה האם כוונותיכם כנות או כמו תמיד לעג לרש"