דבר העובדים בארץ ישראל
אמא ובנותיה בדרך לבית הספר (צילום: יוסי זמיר / פלאש90).
סל שעות גמיש
חוגים במקום חסמים

אם יחידנית ורוצה לעבוד או ללמוד יותר? אולי את זכאית להחזר כספי.

קמפיין חדש של משרד העבודה והרווחה קורא להורים יחידניים לממש את הטבת "סל שעות גמיש", המאפשר החזר של עד אלפי שקלים בשנה על מסגרות אחר הצהריים לילדים | כך תבדקו את זכאותכן

עדכון אחרון: 29.07.2019, 20:31

השבוע עלה לאוויר קמפיין "סל שעות גמיש", פרויקט של זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה שמעניק סבסוד למסגרות אחר הצהריים לילדים, כדי שההורים יוכלו להגדיל את היקף משרתם ולימודיהם. במסגרת הקמפיין הושק אתר אינטרנט חדש ובו מחשבון בדיקת זכאות, המאפשר להורים לבדוק האם הם זכאים לסבסוד. התכנית הושקה מחדש בשנה האחרונה, ולפי משרד העבודה סייעה כבר למאות אמהות ואבות חד הוריים להגדיל את היקפי משרתם או לצאת ללמוד.

התכניות מיועדת להתמודד עם אחד החסמים בהגדלת משרה או יציאה ללימודים אתם מתמודדים הורים במשפחות יחידניות – הקושי לממן מסגרת אחר הצהריים לילדיהם. במסגרתה הורחב המימון לפי מבחני הכנסה, שיכול להגיע עד לאלפי שקלים בשנה לכל משפחה בהתאם לעמידה בתנאי הזכאות, מספר הילדים ולמסגרות בהן הם שוהים. על פי הלמ"ס ב-2017 היו בישראל 12% משפחות חד הוריות, כשב-87% מהמקרים עומדות בראשן נשים.

קמפיין סל שעות גמיש, משרד העבודה והרווחה

קמפיין סל שעות גמיש, משרד העבודה והרווחה

על פי משרד העבודה, הסיוע יינתן להורה עצמאי העומד בכל תנאי הזכאות, לתקופה של עד 18 חודשים בכל פעם; בכפוף לעמידה בתנאי התכנית- בהם ילד בביה"ס יסודי, אשר טרם החל לימודים בכיתה ה'; וכן הצגת אסמכתא על היקף עבודה מינימלי של ההורה של 20 שעות שבועיות מצטברות לכל הפחות , והרחבת 10 שעות לימודים שבועיות נוספות. בעבר, ההחזר ניתן רק להורים עובדים, לראשונה עם הרחבת התכנית יוכל לבחור ההורה גם להרחיב את השכלתו בכל מסגרת שתתרום לפיתוחו המקצועי והאישי.

ממשרד העבודה נמסר עם השקת התכנית כי היא תסייע לכל משפחה בממוצע בגובה של כ-7,000 ש"ח בשנה, גובה הסיוע משתנה בהתאם לסוג המסגרת החינוכית בה ישהה הילד, ולצד הרחבת הקריטריונים לזכאות; התנאים לקבלת הסיוע יתאפשרו בהתאם לקבת גמלת הבטחת הכנסה או תשלום מזונות במשך חודש אחד לפחות במהלך 12 החודשים שקדמו למועד הגשת הבקשה. או שהכנסתו בהתאם למבחן ההכנסה היא פחות מ- 2,100 שקלים לנפש.  הסיוע יינתן כתשלום החזרים לסכומים ששילם ההורה, בהתאם ל"נוהל סיוע להורים יחידים בהשתתפות במימון סל שעות ו/או קייטנות" ובכפוף להוכחת התשלום, לרבות הוצאת קבלות כנדרש.

הורים הזכאים יכולים לפנות למוקד פניות בכדי לממש את זכאותם:

נושאים קשורים:  משרד העבודה והרווחה, אם יחידנית, זכויות חברתיות, סל שעות גמיש
תגובות
×