מנהלים עסק קטן עם חשבון בנק? ייתכן וצורפתם על ידי הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל למסלול עו"ש יעודי עם עמלות קבועות ומוזלות. המהלך שנעשה כחלק מהרפורמות של הפיקוח על הבנקים אמור לחסוך לעסקים קטנים מאות שקלים בשנה ולהקל עליהם בתקשורת השוטפת מול סניף הבנק.

על פי הודעת בנק ישראל, ביום חמישי האחרון, צורפו באופן אוטומטי כל לקוחות הבנקים המזוהים כעסקים קטנים (מחזור של עד חמישה מליון שקלים בשנה) לתכנית ייעודית בתשלום קבוע של 20-30 שקלים בחודש, במסגרת יתאפשרו ביצוע של 50 פעולות בערוץ ישיר (כלומר: באתר האינטרנט של הבנק, באפליקציה, מכשירים אוטומטיים, עמדה דיגיטלית בסניף וכו') ועד 10 פעולות פקיד.

כדי להדגים את הכדאיות הכלכלית של המסלול לעסקים הקטנים הציגו בבנק ישראל דוגמה של עסק קטן טיפוסי שמבצע כל חודש 38 פעולות בערוץ ישיר (25 הפקדות מזומן, 4 זיכויים מחברת הסליקה, 4 הפקדות צ'קים, 5 תשלומים לספקים). עסק זה שילם בממוצע 64 ש"ח מידי חודש לפני ההצטרפות למסלול מורחב. לעומת זאת, בתכנית המסלול המורחב ישלם כ-24 ש"ח בלבד, כלומר חיסכון של כ- 480 שקלים בשנה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בבנק ישראל החליטו להורות לבנקים על ביצוע אוטומטי של העברת הלקוחות המוגדרים כעסקים קטנים או חשבונות של עוסק מורשה למסלול העמלות המופחת. אם אתם מנהלים עסק מהסוג הזה, רצוי שתבדקו מול סניף הבנק שלכם אם אכן הועברתם למסלול החדש והאם אכן המסלול חוסך לכם כסף.

המפקחת על הבנקים ד"ר חדוה בר אמרה כי "ביום חמישי יצא לפועל שלב נוסף במדיניות הפיקוח על הבנקים להקל על מגזר העסקים הקטנים ולהביא להוזלת סל השירותים הבנקאיים שלהם. בהתאם להנחית הפיקוח עסקים קטנים ועוסקים מורשים צורפו באופן יזום על ידי הבנק לשירות המסלולים הבסיסי או המורחב, בהתאם לפעילותם בחשבון. להערכתנו צעד זה צפוי לחסוך לעסקים הקטנים עד מאות שקלים בשנה".​