מטופלת באגף הרווחה באור יהודה תקפה הבוקר (שלישי) עובדת סוציאלית, קיללה אותה ואיימה לפגוע בילדיה. שומר הוציא אותה החוצה, אך היא הצליחה להתפרץ בחזרה וניסתה לחבוט בעובדת הסוציאלית ונעצרה ברגע האחרון על ידי השומר. העובדת שהותקפה מסרה כי "אם לא תהיה אבטחה כמו שצריך, כמו שיש במשרדי ממשלה, אני לא אחזור יותר לעבודה".

אתמול (שני) תקפה מטופלת עובדות סוציאליות בביתר עילית, ושפכה עליהן תה רותח. אחת העו"סיות נכוותה ופונתה לטיפול רפואי. הוגשה תלונה למשטרה והפונה נעצרה.

בשבוע שעבר הפגינו כ-250  הפגינו מול קריית הממשלה בת"א במחאה על האלימות כנגדם במקומות העבודה, וטענו כי שר האוצר משה כחלון אותם ומעכב את התכנית למוגנותם.

בחודש דצמבר האחרון, אחרי מאבק ארוך שכלל חסימות כבישים, עיצומים והשבתות, סוכם כי משרד האוצר ואיגוד העובדים הסוציאליים ינהלו משא ומתן על מנגנון כולל להגנה על העובדים, שיימשך עד לסוף חודש מרץ. באיגוד טוענים כי ארבעה חודשים אחרי שהמגעים היו אמורים להסתיים, הצדדים בנתק בשל טענות משרד האוצר כי בזמן ממשלת מעבר בלתי אפשרי לתקצב את התכנית שהציג האיגוד, ואושרה על ידי הגורמים המקצועיים במשרד הרווחה.

"כחלון מפקיר את דמם של העובדים הסוציאליים" אמרה יו"ר האיגוד ענבל חרמוני, "בחודש ינואר הוקצב פרק זמן של שלושה חודשים לקיים משא ומתן ענייני ומקצועי בנושא המוגנות ולהגיע לתוצאות – ופרט לדיבורים דבר לא נעשה."

על פי נתוני איגוד העובדים הסוציאליים, מתחילת 2019 נרשמו 45 תקיפות אלימות כנגד עובדות ועובדים סוציאליים, כ-160 מקרי אלימות כנגד עו"סים נרשמו ב-2018. 90% מהעו"סים חוו אלימות מילולית, 30% הותקפו פיזית.