שר המשפטים אמיר אוחנה פרסם תזכיר לחוק האימוץ. עיקר ההצעה לחוק היא ביטול תנאי הסף שדורש זוגיות בין גבר לאישה, ומה שיעמוד במרכז ההחלטה הוא "טובת הילד". אבל בממשלת מעבר אין יכולת להעביר חוק כזה, והוא ישמש כהמלצה לממשלה הבאה.

פרסום תזכיר החוק מגיע אחרי שבשנה שעברה כחלק מבג"צ, הגיש משרד הרווחה את עמדתו לבג"ץ בתגובה לעתירה של המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת "אבות גאים", שדרשו להשוות את מעמדם של זוגות חד-מיניים בהליך האימוץ לזוגות של גבר ואישה. בעמדת המדינה נכתב כי גורמי המקצוע במשרד "מצדדים לעת הזו בשימור המצב הקיים ביחס לעדיפות באימוץ הניתנת לזוג שהם גבר ואישה", וזאת "בשים לב למציאות בחברה הישראלית והקושי שעלול להיות כרוך בכך ביחס לילד הנמסר לאימוץ".

התארגנות במודיעין לקראת שיירת המכוניות לכיוון ירושלים כחלק מ"צעדת השיוויון", 2 באוגוסט 2018 (אגודת הלהט"ב)

לאחר ביקורת ציבורית חריפה על עמדה זו של המשרד, הודיע השר חיים כץ שהתגובה כללה "ניסוח כושל שראוי שלא ייאמר" ושהוא יבחן את העמדה מחדש.

בתזכיר שפורסם אתמול נכתב כי "ההצעה הנוכחית מתייחסת הן לתנאי הסף בהם על המבקשים לאמץ ילד לעמוד והן להליך הערכת הכשירות של המבקשים והכללתם במאגר מידע ייעודי. כן מתייחסת ההצעה לשיקולים לפיהם יוחלט על-ידי הגורמים המוסמכים במשרד הרווחה להמליץ לבית המשפט מי יהיה מאמצו של ילד מסוים, לרבות סדרי עדיפויות בשיקולים אלה, כאשר במרכז כל החלטה כזו נמצא שיקול העל של 'טובת הילד'".

בתגובה לפרסום התזכיר בנושא אימוץ של בני זוג מאותו מין אמרה עו"ד מיטל ארבל מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה שהגישה את הבג"צ בנושא בשנת 2016: "אנחנו מברכים את שר המשפטים על החלטתו לפרסם את תזכיר חוק האימוץ החדש, גם אם באיחור (נזכיר כי המדינה התחייבה בפני בג״ץ לפרסם את תזכיר החוק עד אמצע 2018). הגיע הזמן לתקן את ההפליה החמורה אשר פגעה בזכותם של זוגות בני אותו המין לאמץ ילדים ולהקים משפחה. אנחנו כמובן נעקוב אחר פרסום התזכיר, על מנת לוודא שהמצב המפלה יתוקן".