אבי פרנקו | 30 | בת ים | מרכז הסנדוויץ' הטוניסאי, ת"א

"האוכל מקרב בין אנשים, במיוחד כשיודעים להגיש אותו. זה כמו שפת דיבור. אני יכול להגיד משפט ואתה יכול לומר את אותו המשפט אבל איך שנגיש את המשפט זה מה שמשנה. אני אוהב לתת שירות. לתת למישהו משהו ולראות את החיוך והתודה.

"אני עובד חמישה חודשים במרכז הסנדוויץ' הטוניסאי ברחוב שוקן בת"א. לפני זה עבדתי בסניף פלאפל ג'ינה במשך שנתיים וחצי. תוך שנתיים-שלוש אני רואה את עצמי מגיש מזון במקום משלי. זה יהיה מזנון של אוכל, סנדוויצ'ים. מקום שקרוב לאנשים ובגובה העיניים. אני לא מחפש מסעדה עם מאות עובדים. פעם, כשהיינו קטנים, במקומות שהצליחו היה שם תמיד איזה טיפוס שעושה את המקום. בעל המקום הוא חבר שקולט אותך. אוהב אותך. מדברים על פוליטיקה וכדורגל. זה מעבר לאוכל. אם הוא לא שם אז אנשים לא יבואו.

"אבי נפטר לפני 16 שנה. למדתי ממנו ערכים, כבוד, ואת הבסיס לחיים. יוצא לי להיזכר באבא שלי בהרבה מצבים. מתי שצריך להבדיל בין טוב לרע. מתי שצריך לפעול בתוך מצבים עם שקט נפשי ולא בפזיזות.

"אני אוהב את בת ים. גדלתי בבת ים כל החיים ואני לא מכיר עיר אחרת. אני אוהב את העיר, את הים ואת האנשים עם החמימות.

"אני משתדל לא לדאוג הרבה. תמיד שומעים דברים טובים ודברים לא טובים. אי אפשר להיות יותר מידי שמח מהחדשות הטובות כי מחר יקרה משהו עצוב ואי אפשר להיות עצוב מהחדשות כי מחר יקרה משהו טוב. זה משהו דינמי ולא צריך להישאב לזה. הדבר היחיד שנורא קרוב לליבי ומשפיע עלי ועל מצב הרוח שלי זו המשפחה שלי והילדה שלי. הקיום משפיע עלי. זה לא יושב עלי ביומיום אבל זה קיים. שנהיה בריאים זו הדאגה הכי גדולה שלי. אדם בריא יכול להשיג הכל בגופו ובנפשו."

**

עדכון מרגש: אבי פרנקו נמצא בימים אלו בהכנות האחרונות לפתיחת המזנון שלו שיקרא "לחמני'א" בכתובת נפטלי פלטין 1, ראשון לציון.

רוצים/ות להתראיין למדור #ראיון עבודה? שלחו לנו מייל לכתובת: ta199@davar1.co.il