"הנהלת העירייה מבקשת להבהיר כי כל הזימונים לשימועים למחר וליום רביעי בעינם עומדים" כך כתבה עיריית קריית גת בעמוד הפייסבוק שלה אתמול (ראשון), בפוסט שזכה לעשרות תגובות נזעמות. הודעה זו באה למרות פגישת בוררות בין נציגי העובדים, העירייה וההסתדרות מול השופטת בדימוס דינה אפרתי, בה נקבע כי הצדדים ינהלו מו"מ על הצורך בצמצומים, וכי השימועים מבוטלים.

"עובדים מתבקשים להגיע לשימוע שאם לא כן, ייחשב הדבר כאילו העובדים ויתרו על הזכות להשמיע את עמדתם" נכתב בפוסט שהסתיים במילים "לילה טוב ומבורך". הפוסט זכה לתגובות רבות, חלק גדול מהן של תושבי העיר הזועמים על צורת ההתנהלות בה מסרים עוברים דרך הרשת החברתית. "להודיע על שימוע ברשת חברתית" כתבה אחת המגיבות, "בושה וחרפה , איפה הכבוד לעובדים המסורים. זה רק מראה על פחדנות של מעסיק מול עובד".

בפגישת בוררות לילית שנערכה במוצאי שבת בין הצדדים נקבע כי יבוטלו מכתבי שימוע לפני פיטורין שנשלחו לכ-200 עובדים ועובדות בעיריית קריית גת, וכן כי תשלומי קצובת הביגוד, שעוכבו על ידי העירייה, ישולמו במשכורת אוגוסט. עוד נקבע כי הצדדים ינהלו מו"מ על הצורך בצמצומים, היקפם וצעדים אחרים שנועדו להקטין משמעותית את הפגיעה בעובדים. עוד נקבע כי הצדדים לא יודיעו לעובדים הודעות חד צדדיות באמצעות הרשתות החברתיות. השופטת אפרתי תשמש כבוררת בין הצדדים באשר לפרשנות הסכם העבודה, בהתאם לחוקת העבודה ברשויות המקומיות.

בגלל מצבה הכלכלי הקשה של העירייה, מחויבת העיר קריית גת בתכנית הבראה במסגרתה יפוטרו מאות עובדים. נושא הפיטורים כבר נידון בעבר בין הצדדים במסגרת ועדה פריטטית, אך בשבוע שעבר, בין שורה של פרסומים על פעילויות הקיץ לתושבים, פרסמה העירייה באופן חד צדדי כי בכוונתה לפטר כ-320 עובדים במסגרת צעדי צמצום.