אשרף משאעלה, בן 20 תושב הכפר אל ג'בעה שליד בית לחם. נהרג מפגיעת חפץ כבד שקרס עליו במפעל רמט-טרום באיזור התעשייה מישור אדומים. על פי הדיווח למוקד מחוז ש"י של המשטרה, התנתק משטח בטון מעגורן ונפל על העובד. חוקרי משטרה וחוקרי ממשרד העבודה פתחו בחקירת נסיבות התאונה. מדובר בהרוג ה-54 בתאונות עבודה מתחילת 2019. הרשתות הפלסטיניות מדווחות כי המנוח היה עסוק בהכנות לחתונתו, שעתידה היתה להתקיים בעוד שבוע ימים.

פראמדיק מד"א פאדי דקידק סיפרכי  "כשהגענו למפעל העובדים הובילו אותנו לפצוע. הם סיפרו לנו שהוא נפגע בפלג גופו העליון ממנוף עגורן שקרס והם חילצו אותו לאחר שנלכד. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא סבל מחבלות קשות בפלג גופו העליון והיה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו."

אשרף משעל ההרוג בתאונת עבודה במפעל בטון במישור אדומים (באדיבות הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה)

הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה כתבה בעקבות התאונה כי "יש לקוות שמפלג פל"ס במשטרת ישראל, שהוקם השנה כדי לחקור תאונות עבודה קטלניות אולם עשה כן עד כה בשני מקרים בלבד, יידרש לחקירתה של תאונה ולשאלת הרשלנות האפשרית בגרימתה". עוד ציינה תגרי כי חקיקת הבטיחות אינה חלה כיום מעבר לקו הירוק, ומשרד העבודה והרווחה איננו מפקח באיזורים אלו על בטיחות העובדים, זאת על אף התרעותיה החוזרות והנשנות של הקבוצה למאבק בתאונות."

רמט-טרום היא חברה וותיקה העוסקת בייצור, תכנון, אספקה והרכבה של אלמנטים מתועשים מבטון לענף הבנייה. תגובת החברה טרם נמסרה.

מוקדם יותר הבוקר נפגע סבל בן 44 מנפילת חפץ כבד ברחוב החרצית בנתניה, במהלך עבודת העברה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים לניאדו כשהוא במצב בינוני עם חבלה בגפיים.