עובדי מעברי הגבול והמכס במעבר אלנבי קיימו הבוקר (חמישי) אסיפת מחאה בעקבות נסיון הפיגוע במקום, בדרישה להצבת כוח שיטור שיגן על ביטחונם במקום. במהלך האסיפה הושבתה ביקורת הגבולות במעבר, ועוכב מעבר הסחורות בין ישראל והרשות הפלסטינית.

"המחבל ניסה לחנוק עם כבל של טלפון חייל שהיה לבוש במדי עובדי המעברים" אמרה לדבר העובדים שני שבתוב, יו"ר ועד עובדי רשות האוכלוסין וההגירה. "באותה המידה זה יכול היה להיות עובד שלנו, כשם שהיה זה עובד שלנו שהיה במקום שהתעמת עם המחבל וריתק אותו בסופו של דבר, כיוון ולא היה שם כוח ביטחון או משטרה. הוא ריתק אותו בידיו ממש, משום שאיננו חמושים".

"לא נספוג אלימות כלפי העובדים שלנו באף אחד ממעברי הגבול" הבהירה שבתוב. "אנחנו רואים זאת בחומרה, לא נעבור על זה לסדר היום ואנחנו דורשים הצבת כוח שיטור במקום שישמור על חיי העובדים ועל ביטחונם".

העובדים טוענים כי אירועי האלימות כלפיהם הופכים כבר לבלתי נסבלים ודורשים להציב כוח שיטור במקום.  גם ביוני שנה שעברה ארעה תקיפה של עובד במעבר, וועד עובדי מעברי הגבול התריע על כך בעבר. כבר בחודש מאי השנה שלח יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי מכתב ליו"ר רשות ההגירה והאוכלוסין ולנציב שירות המדינה ובו התריע כי אי הצבתו של כח שיטור במקום הינה סיכון ממשי לחייהם של העובדים וכי "הכתובת כבר על הקיר". עוד ציין יעקובי במכתבו כי גם במקרה בו מעוניינים עובדי המעבר להגיש תלונה, הם נדרשים להגיע לשם כך לתחנת המשטרה הקרובה – במעלה אדומים, מרחק 40 דקות נסיעה, דבר הגורם לכך שמרבית האירועים כלל אינם מדווחים.

מסוף גשר אלנבי הוא מעבר הגבול הדרומי ביותר על נהר הירדן, מזרחית לעיר יריחו, ומהווה את הדרך הקצרה ביותר בין מרכז ישראל לרבת עמון. המסוף משמש למעבר גבול בין ישראל לירדן, בין הרשות הפלסטינית לירדן וכמסוף למעבר סחורות בין ישראל והרשות הפלסטינית לבין ירדן. באוכלוסייה הפלסטינית בגדה המערבית היא קהל המשתמשים המרכזי במסוף, ואזרחים ישראלים אינם רשאים לעבור בו.