סמיון פלדמן (66) ההרוג ה-18 בתאונות בענפי הבניה בשנה האחרונה הובא אתמול (שלישי) למנוחות. פלדמן עבד כמודד במנהרה באתר עבודות להרחבת כביש 6 סמוך ליישוב רכסים והיה עובד ותיק ומוערך על ידי עמיתיו בחברה. העבודות באתר בו נהרג מבוצעות על ידי חברת אלקטרה תשתיות חופרי השרון.

פלדמן נהרג מפגיעת משאית במהלך עבודתו. בעת העבודות במנהרות ישנם כלים כבדים רבים הפועלים וכן רעש של מערכת האוורור, ייתכן כי פלדמן עבד מסיבה זו עם אוזניות. בשל תנאי עבודה מורכבים אלו ישנם נהלי בטיחות חמורים החלים על עבודה במנהרות, הכוללים נוכחות של משגיח עבודה, שרק ברשותו מותר להכנס למנהרה. בשלב זה לא ידוע האם היה כשל בעמידה בנהלי העבודה במנהרה. בקטע זה של כביש 6 מתבצעות עבודות חפירה של שלוש מנהרות, ופלדמן נהרג בצפונית מביניהן.

פלדמן הוא העובד החמישי שנהרג באתרים בהם העבודות מבוצעות על ידי חברות בת של קבוצת אלקטרה, בטווח של מעט יותר משנה. במאי בשנה שעברה נהרג עובד מולדובי בקריסת מנהרה באתר 'אגירה שאובה בגלבוע'. בנובמבר האחרון ארעה תאונה כפולה בה נהרגו שני טכנאי מנוף – מיכאל מיכאלוב ואנדריי קידובסקי באתר 'מידטאון' בתל אביב. בחודש שעבר ארעה תאונה נוספת באתר 'אגירה שאובה בגלבוע', בה נהרג סלימאן פאייד.

מחברת אלקטרה תשתיות חופרי השרון נמסר: "מדובר בתאונת דרכים מצערת שאירעה בעת נסיעה לאחור של רכב, שעלולה היתה לקרות גם ללא קשר לסידורי הבטיחות הקפדניים באתר. החברה פעלה ופועלת כל העת בהתאם לסטנדרט הבטיחות המחמיר ביותר. יש להדגיש, כי חלק מהמקרים שצוינו אינם מקרים שבשליטת החברה. ההתנהלות על פי תקני הבטיחות המחויבים בחוק היא ערך חשוב העומד כנר לרגלינו, ואנו נמשיך לפעול כך".

המידע על התאונה נמסר בסיוע הקואליציה למאבק בתאונות בניין