הסכמה הושגה היום (שלישי) בין משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים למשרד האוצר באשר לקיצוץ המתכונן בתקציב המשרד. על פי ההסכם עליו חתם מנכ"ל משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ד"ר אביגדור קפלן, הקיצוץ בכוננויות ובשעות הנוספות של עובדי המשרד יצומצם וייפרס על פני חמש שנים. כמו כן, הכוננויות והשעות הנוספות של חודשי יולי ואוגוסט ישולמו כרגיל. ההסתדרות וועד העובדים אישרו את ההסכם. "בשעה זו אנחנו עמלים על יישום ההחלטה כדי לוודא שהפגיעה בעובדי המשרד תהיה מינימלית", אמרה יו"ר ועד העובדים, מזל גולן. "עם כינונה של הממשלה החדשה נפעל לבטל את הקיצוץ לחלוטין", הוסיפה.

ההסכמה על פריסת הקיצוץ לחמש שנים הגיעה בעקבות בקשתה של הסתדרות לבית הדין האזורי לעבודה בת"א-יפו לצו מניעה שיאסור על המדינה (משרדי האוצר והרווחה) לבטל תשלום עבור כוננויות לעובדי משרד הרווחה, ויאסור להפחית רטרואקטיבית שכר על כוננויות שכבר בוצעו ודווחו.

הבקשה הוגשה בעקבות הודעת משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים  לעובדים, כי לא ישלם להם שכר עבור כוננויות, רטרואקטיבית מחודש יולי. הקיצוץ ואי תשלום הכוננויות היה עלול לפגוע בתנאי השכר והתעסוקה של למעלה מ-3,000 עובדי משרד הרווחה, בהם חוקרי ילדים, קציני מבחן ועובדים סוציאליים.