גדי חדד | 54 | "תכשיטי צביה" שדרות | מתגורר בנתיבות

"העיסוק של המשפחה שלי בתכשיטים עובר מדור לדור. הסבא של הסבא שלי מג'רבה שבטוניס היה אמן גדול. הוא עשה את הספר של ש"ס שקפצו איתו בבחירות הראשונות. גם אבא שלו וגם סבא שלו התעסקו בזה, וגם האחים ובני הדודים מתעסקים בתכשיטים. המשפחה שלי פרושה בכל הארץ מאילת עד טבריה: יש את 'חדד תכשיטים' שזו פירמה, באשקלון יש את 'גלאור', ואנחנו.

"אנחנו נקראים 'תכשיטי צביה' על שם אמא שלי. לפני 50 שנה היתה לנו חנות בנתיבות. אמא התחילה את זה ואנחנו הילדים המשכנו וממשיכים עד היום. החנות היא עסק משפחתי שמחובר לשלושה סניפים: קרית גת, נתיבות ושדרות. לפני 30 שנה ראיתי את הפוטנציאל בשדרות ואני לא מתחרט על זה. אני מאד מחובר לתושבים פה. אני מכיר ילדות שעשו אצלי פעם עגילים והיום באות להתחתן.

"תכשיט זה יופי, זה עיצוב. כל בנאדם בוחר תכשיט לפי האישיות שלו. כשאני רואה מישהי מחוץ לחנות ואני רואה את התכשיטים שלה אני יכול להבין מי עומדת מולי. אני יכול להבין מה הסגנון שלה. בענף התכשיטים הבנאדם שעומד מאחורי הדלפק חייב להיות אמין. זה לא לחם וחלב. כשאת קונה תכשיט את חייבת להתחבר למוכר, ואני משתדל להיות נאמן ללקוחות שלי ולטפח את דור ההמשך.

"לתכשיטים יש ערך סנטימנטלי. בנאדם יכול להביא לי טבעת לתיקון או לשחזור והיא לא שווה הרבה. אבל הוא אומר לי: 'גדי, תיזהר עליה.' למה? בגלל שסבתא שלו הביאה לו אותה ושמה לו על היד, כי סבא שלו הביא לו לבר מצווה. זה סוג כזה של תכשיטים שלא ניתן להשיג. אלו סיפורים שמאד מרגשים אותי. כשבנאדם אומר לי משהו כזה אני מקפיד במיוחד לשמור כי אין לזה שחזור.

"מה שאת רואה עלי זה תכשיט מגן דוד עם שרשרת זהב עם אמייל ויהלומים. אחי שם לי אותה על הצוואר ואמר לי: 'גדי, שזה יהיה עליך, אני לא רוצה שתוריד אותה.' שמתי – ואני לא מוריד. יש לי הרבה לקוחות שקונים ממני דברים מהצוואר, ואני מודיע כבר עכשיו, זאת לא תימכר. גם בעבור מיליון שקל. זאת מתנה מאח שלי.

"התחלתי להגשים את החלומות שלי בגיל שלי. חלק מהם חלומות כמוסים, אבל בגדול – להיות מאושר, גם בא' וגם בע'. אבל בעיקר בא'. היום יש דור המשך ואנחנו חושבים יותר על הילדים מאשר על עצמנו. יש לי ילדה שלומדת כלכלה ומתחילה לעבוד בחברת ביטוח. היא מתחתנת בעוד 10 חודשים, ויש לי ילדה חיילת. מתי אתה רואה שהקשר הוא קשר? כשהן מתייעצות איתי. אם הן מתייעצות איתי הן רואות אותי כדמות, כמישהו שיש להן מה לקחת ממנו. אני חושב שהילדות שלי גאות בי."

**

רוצים/ות להתראיין למדור #ראיון עבודה? שלחו לנו מייל לכתובת: ta199@davar1.co.il