יו"ר נעמת, חגית פאר, שלחה הבוקר מכתב לזמר עומר אדם, בעקבות פרסום תמונות שלו שפורסמו בחברת עבריין המין המורשע הרב אליעזר ברלנד. פאר קראה לאדם להשמיע את קולו באופן ברור והדגישה את המצב העגום שנוצר בו הנשים שבהן פגע הרב נאלצות לחזות בו מתקבל בכבוד מלכים לאחר שחרורו מהכלא.

"אני פונה אליך בהמשך לפרסומים אמש אודות מפגש שהתקיים בינך לבין עבריין המין המורשע, ״הרב״ ברלנד. כאחד הזמרים האהובים בישראל על נשים וגברים כאחד, מכל המגזרים ובכל שכבות האוכלוסייה – לאמירה הערכית שלך ישנה חשיבות מיוחדת.

חגית פאר, יו"ר נעמ"ת. צילום באדיבות המצולמת

"עומר, המפגש איתך הוא רק חלק מ״סיבוב ניצחון״ בו פצח ״הרב״ ברלנד עם שחרורו ממאסר, לאחר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בשורת מעשים מגונים כלפי נשים. במקום שינודה מהמרחב הציבורי, הנשים שפגע בהן נאלצות לחזות בו מתקבל בתשואות ובכבוד מלכים בשלל אירועים ברחבי הארץ. אנו, ארגוני הנשים, יצאנו לשורת אירועי מחאה, תוך קריאה לרשויות מקומיות ולאולמות אירועים שלא לאפשר זאת, משום שהדבר מהווה פגיעה נוספת באותן נשים ובבחינת מסר מזעזע לחברה הישראלית כולה.

"אנחנו לא מכירים באופן אישי, אך אני בטוחה שאתה לא רוצה לתת גושפנקה לעבריין מין מורשע, שפגע בנשים. אני קוראת לך להשמיע את קולך בסוגיה ולהשתמש בהשפעתך הרבה בכדי לתקן את הרושם שנוצר בעקבות הפרסומים".

הרב אליעזר ברלנד בבית המשפט השלום בירושלים. 22 בנובמבר 2016 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

בנובמבר 2016, כחלק מעסקת טיעון הורשע ברלנד על פי הודאתו בשתי עבירות של מעשה מגונה ובעבירת תקיפה. נגזרו עליו 25 חודשי מאסר, ופיצוי כספי לנפגעות.