כ-3,500 עובדי אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ברשות המסים פתחו הבוקר (רביעי) בשביתה בכל היחידות ברחבי הארץ. במסגרת ההשבתה, שהחלה בשעה 06:00 בבוקר, לא תהיה קבלת קהל, לא יטופלו בקשות הציבור, לא ייערכו ביקורות ולא תיערך כל עבודה אדמיניסטרטיבית.

לטענת העובדים, הרקע לשביתה נעוץ בסירובה של הנהלת הרשות להיכנס למשא ומתן עם נציגות העובדים בנוגע לשורה של צעדים חד-צדדיים הפוגעים בעובדי האגף, בזכויותיהם ובתנאי שכרם, ביניהם פגיעה בתשלום השעות הנוספות והכוננויות ודרישות דרקוניות הפוגעות בזכות הדמוקרטית של העובדים להתארגנות.

רשות המסים בישראל. צילום: פלאש90

"עשינו כל אשר לאל ידינו לשכנע את הנהלת הרשות שלא לנהוג בגבהות לב ובאטימות", מסר יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי. "לצערי, ככל הנראה בתקופה כזאת אין מי שיקבל החלטות מתוך אחריות והניהול הפך הפקר להחלטות של אנשים ללא אומץ. נעשית פה פגיעה בעובדים ללא דיון ולזאת לא נסכים".

בנוסף, תוטמע תוכנה חדשה באגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין שתביא לפגיעה בשכרם ובתנאי עבודתם של העובדים, ובוטלו זכויות רבות שניתנו להם במשך עשרות שנים. אם לא די בכך, העובדים סובלים ממחסור הולך ומתמשך בכוח אדם המביא לעומס מטלות רב שמקשה עליהם לבצע את מלאכתם באופן יעיל ויסודי. במקביל חלה האטה בפרסום המכרזים למשרות שונות ברשות, דבר הפוגע באופק הקידום של עובדים רבים.

יו"ר ועד העובדים ארצי, ודים אבנשטיין, מסר: "אני שב וקורא להנהלת הרשות לגלות אחריות, לפתוח במשא ומתן עם ועד העובדים ולמנוע את הפגיעה בציבור, אשר כל כולה נובעת מהתנהלותה של ההנהלה שמגלה אדישות מוחלטת לזכויות עובדיה המסורים. אנו רוצים לפתור את כל המחלוקות ולהמשיך להצעיד יחדיו את רשות המסים, להישגים מדהימים".

מרשות המיסים נמסר כי הנהלת רשות המסים, משרד האוצר ונציבות שירות המדינה, פועלים מול ההסתדרות, בכל הנוגע למעבר לבניין ג'נרי ובמטרה להבטיח את תנאי עבודתם של עובדי הרשות. "אנו קוראים לוועד לשוב לדרך הישר ואל שולחן המשא ומתן, כי הנהלת הרשות תדאג לכל אחת ואחד מעובדיה, עם ובלי נציגות הוועדים", לשון ההודעה.