הלימודים בבית הספר מקיף ו' בבאר שבע יושבתו מחר (רביעי) למשך שעה אחת בעקבות תקיפה של מורה על ידי שתי אמהות בשטח בית הספר. המורה הדס מימון, שהותקפה וספגה איומים, פרסמה פוסט בפייסבוק בו סיפרה כי שתי האמהות נכנסו לכיתתה ותקפו אותה לעיני התלמידים. בתגובה למקרה הודיע ארגון המורים כי תתקיים בבית הספר שביתה בשעה הרביעית ללימודים.

"אחת מהאימהות חסמה את הדלת כדי שלא אצא והשנייה צרחה עלי, התקרבה לגופי עם ידיה לפניי ולמשקפיי בתנועות של שריטות ואיימה עלי: 'חכי, אני אתפוס אותך בחוץ ואראה לך מה זה'", תיארה מימון. "כשביקשתי ממנה לצאת, היא התקרבה עם פניה לאפי עם ציפורניה לפניי וצרחה צרחות אימים ואמרה: 'חכי, חכי תראי מה אנחנו נעשה לך בחוץ'. כשניסיתי לצאת כי פשוט פחדתי ממנה פחד נוראי, האמא השניה חסמה לי את הדלת בכוח וכלאה אותי בכתה." מימון ציינה כי רק בעקבות התערבות מורה אחרת שהפרידה ביניהן האירוע הסתיים ולאחריו הוזמנה משטרה והוגשה תלונה, בעקבותיה עוכבו החשודות לחקירה.

"תקיפת עובדי ציבור ובהם אנשי חינוך ועוד במקום עבודתם, מהווה מעשה בריונות הפוגע בגופו של אדם ומפר את הסדר הציבורי" נמסר מהמשטרה. "משטרת ישראל תפעל למצות את הדין עם התוקפים וזאת על מנת להבטיח סדר ציבורי תקין במסגרות החינוך".

האירוע החמור מצטרף לעשרות אירועי תקיפת מורים שקרו רק בשנת הלימודים האחרונה, ביניהם גם בבאר שבע, שהובילו להשבתת הלימודים לשעה בכל העיר. בדצמבר 2017, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את התיקון לחוק העונשין שמטרתו להחמיר את הענישה על תקיפת עובדות ועובדי חינוך, כך שתעמוד על עד חמש שנות מאסר. לטענת הסתדרות המורים, מאז אישור התיקון מקרי פגיעה באנשי חינוך ממשיכים להיות עניין שבשגרה. באותו חודש פרסמה הסתדרות המורים את תוצאות סקר האלימות שנערך בשנים 2017-2016. ממנו עלה שמעל ל-70% מעובדי ההוראה הותקפו מילולית או פיזית על ידי תלמידים. מתוך עובדי ההוראה שהעידו כי סבלו מאלימות, 61% הותקפו מילולית על ידי תלמידים, 33% הותקפו מילולית על ידי הורים, 32% הותקפו פיזית על ידי תלמידים ו-4% הותקפו פיזית על ידי הורים.

ממשרד החינוך נמסר כי "אנו רואים בחומרה רבה את התקיפה, ומסרבים לעבור על אירועים כאלה לסדר היום. לנוכח זאת, וכחלק מהגיבוי שאנחנו נותנים למורים, קידמנו תיקון לחוק העונשין שמחמיר את הענישה כלפי הורים אשר מאיימים או תוקפים עובדי הוראה (ענישה של עד 5 שנות מאסר). האירוע אשר התרחש בבאר שבע מצוי בחקירת משטרה".