עצור ששהה במוסד הפסיכיאטרי "לב השרון" בפרדסיה נהרג היום (שישי) בקטטה שפרצה עם עצור אחר. מותו של העצור נקבע במקום, והמשטרה פתחה בחקירה.

מהמשטרה נמסר כי "לפני זמן קצר התקבל במשטרת ישראל אירוע בגין אלימות בביה"ח פרדסיה באיזור השרון, בבדיקה ראשונית של שוטרים אשר הגיעו למקום מסתמן שעצור תקף עצור אחר, מותו של אחד העצורים נקבע במקום ע"י גורמי רפואה ונסיבות האירוע נבדקות.​"

איגוד הפסיכיאטריה, בראשות ד״ר צבי פישל התייחס לאירוע הטראגי שהתרחש בביה״ח הפסכיאטרי ״לב השרון״ ואמר כי: ״אנו משתתפים בצער המשפחה על מות יקירם, מדובר באירוע קשה וכואב ביותר.

״לצערנו הטרגדיה היא תוצאה של הזנחה מתמשכת של מערך בריאות הנפש. אנו מתריעים מזה זמן רב על האפליה הבלתי נסבלת בין הרפואה הפסיכיאטרית לבין יתר תחומי הרפואה. ההזנחה והאפליה מובילות לתוצאה עגומה של אלימות הגואה במחלקות הפסיכיאטריות הסגורות.

״אנו קוראים לשר הבריאות וראש הממשלה נתניהו ולסגן שר הבריאות יעקב ליצמן להוביל דיון חירום בממשלה כבר ביום ראשון הקרוב. אנו מצפים כי מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, יתעשת במהרה ויקצה באופן מיידי את מלוא המשאבים כדי למנוע ככל האפשר את אירועי האלימות הבאים בין חולים ובין חולים כלפי אנשי צוות״.​