בפינלנד מאמינים בשוויון שכר מגדרי. התאחדות הכדורגל הפינית הודיעה על חתימת חוזים בתנאים שווים לחלוטין מבחינת כל הסעיפים מול שחקני ושחקניות נבחרות הגברים והנשים במדינה. צעד ענק למדינה הסקנדינבית שהולכת על הסכם חדש במטרה לקדם את כדורגל הנשים המקומי.

נשיא ההתאחדות, ארי לאהטי, הגיב לפרסום ואמר כי בהתאחדות הפינית "רוצים להיות מעורבים בפיתוחה של חברה שוויונית ואחראית. אנחנו מקווים שהדוגמה שלנו תאתגר ותעודד את התקשורת, השותפים והתומכים להשקיע בכדורגל הנשים". החלטה להשוות את התקציבים, תעזור לחלק מהשחקניות להפוך לשחקניות מקצועניות ותקדם בצורה משמעותית את כדורגל הנשים במדינה.

טינג'ה-ריקאקה קורפלה, קפטנית הנבחרת ושוערת אברטון האנגלית, אמרה על הצעד החשוב של התאחדות כי "כעת אנחנו חולקים לא רק חלומות ומטרות משותפים, אלא גם חוזה משותף עם אותם תנאים. לרבות מאיתנו השוואת תנאי החוזים, חשובה לא רק מבחינה כלכלית, אלא בעשיה המוחשית שנבחרות הגברים והנשים הן שוות ערך". חלוצת קבוצת פאריס FC, לינדה סלסטרום, הוסיפה בחשבון הטוויטר שלה כי "זהו יום של גאווה לכדורגל הפיני".

השינוי הגיע בתמיכה של נבחרת הגברים בדחיפה ליצירת שיוון מגדרי בין שתי הנבחרות. קפטן נבחרת הגברים, טים ספארב, התייחס לדברים ואמר כי "החוזים האלו, הם באמת משמעותיים. אני באמת שמח בשביל נבחרת הנשים. ההתאחדות הפינית היא חלוצה בדרך הזאת (של שוויון שכר מגדרי – ל.ב). אני שמח שהיה לנו תפקיד קטן בתהליך הזה ומרוצה שהצלחנו לעזור בדרך הזאת".

בניגוד לתפיסה המתקדמת של ההתאחדות הפינית, בישראל ישנו פער ענק בין התקציבים שמקבלות שחקניות כדורגל הנשים בנבחרת ובתקצוב הליגה עצמה. שחקניות הכדורגל הישראליות מעוניינות להפוך למקצועניות ולא להישאר מאחור, כאשר שאר העולם ממשיך להתקדם. לשם כך צריך לשנות את הגישה לכדורגל הנשים בארץ ולהתחיל להשקיע סכומים גדולים יותר בשחקניות הנבחרת ובליגה עצמה.