הסכם קיבוצי חדש נחתם במפעל 'גליל קירור', הנמצא באזור התעשייה הדרומי בקריית שמונה. ההטבות בהסכם כוללות: תוספת שכר, תוספת ותק, שיפור תנאי הרווחה ועוד.

"גליל קירור" היא חברה לקירור אשר נוסדה בשנת 1953 באזור התעשייה הדרומי בקריית שמונה, ושייכת למפעלי פיתוח הגליל ולקיבוצי הגליל העליון. ברשות החברה כ-100 חדרי קירור מבוּקר לפירות, וכן קירור עמוק. בחברה, הנותנת שירותי קירור לתוצרת חקלאית מהגליל העליון, רמת הגולן והגליל המערבי, עובדים כ-14 עובדים, רובם מקריית שמונה, ועוד מספר עובדי הנהלה שחלקם מקיבוצי האזור.

המשמעות של ועד עובדים במפעל קטן

"הוועד מגן על העובד בכל מצב, אפילו כשהמפעל קטן" אומרת קרן אברג'יל,יו"ר הוועד. "אנשים באים לפרנס את המשפחה. אני לא חושבת שהמשמעות של וועד עובדים תלויה בגודל המפעל, השמירה על העובד צריכה להיות תמיד, וזה לא משנה אם יש 300 עובדים או עשרה". לדבריה, ועד העובדים במפעל הוא די ותיק, "הוועד, לדעתי, הוא עוד מאז שהקימו את המפעל".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק, ומזכיר האיגוד המקצועי, רונן איטח, בירכו את אברג'יל וחברי הוועד ואמרו: "אנו גאים להיות שותפים לחתימה על ההסכם שמביא לשיפור משמעותי בתנאי השכר והרווחה של העובדים, ושנעשה תוך הידברות ושיתוף פעולה בין הצדדים". אברג'יל הודתה לאנשי ההסתדרות במרחב ולהנהלת המפעל על שיתוף הפעולה הפורה.

הנהלת חברת 'גליל קירור' בחרה שלא להגיב לידיעה.