צריך לחדש את רישיון הרכב או להנפיק כפל רישיון? משרד התחבורה הודיע כי החל מיום שני, ה-16 בספטמבר, יהיה ניתן לשלם את האגרה הדרושה לכך באתר האינטרנט של המשרד או במוקד הטלפוני (5678*), לקבל מיידית את הרישיון בדואר האלקטרוני (מייל), ולהדפיס אותו באופן עצמאי. על פי הודעת המשרד, שימוש בערוץ זה יבטל את הצורך באגרה עבור כפל רישיון.

"המהלך מצטרף לשורה ארוכה של שיפורים משמעותיים, שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי, בהם צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי", אמרה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל.

סמנכ"ל מנהל התנועה, אינג' אבנר פלור ציין כי לרשות הנהגים עומדת כיום אפשרות נוספת להדפסת רישיון הרכב, גם במספר מכוני רישוי בארץ. לדבריו, בימים אלה עורך משרד התחבורה ניסוי ייחודי, המאפשר לבעלי רכב להדפיס במכוני הרישוי את רישיון הרכב ששולם ולבצע את המבחן השנתי לרכב ("טסט"). פלור הוסיף כי בקרוב, יורחב הניסוי לכל מכוני הרישוי בישראל.

סמנכ"ל השירות במשרד התחבורה גילי כהן ציין כי לפני כשנה ביטל משרד התחבורה את החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב בעת הנהיגה בכלי רכב פרטיים ומסחריים, במטרה לצמצם את הביורוקרטיה ולחסוך מהנהגים קנסות מיותרים. בדיקת תוקף הרישיונות מתבצעת כיום באמצעות מסופי ניידות המשטרה, המחוברים און-ליין למשרד התחבורה וחוסכת מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב.