כשליז או'סאליבן התקבלה לעבודה בחברת הבינה המלאכותית הניו-יורקית 'קלאריפיי' (Clarifai) ב-2017, היא הרגישה שהתמזל מזלה למצוא עבודה המשלבת את שני תחומי העניין העיקריים שלה: טכנולוגיה ואתיקה. שנתיים לאחר מכן, היא מצאה את עצמה מתמודדת עם דילמה מוסרית.

'קלאריפיי' עסקה בפיתוח כלים לצילום אזורים וזיהוי אובייקטים, כאחת מהחברות שעבדו על פרוייקט 'מייבן' – תוכנה של הפנטגון למעקב אחרי מזל"טים. לאחר מספר שיחות עם חברים ועמיתים, הבינה או'סאליבן כי הטכנולוגיה הזו יכולה לשמש גם לכלי נשק אוטונומיים.

ליז או'סאליבן, לשעבר עובדת בחברת 'קלאריפיי' שהתפטרה מעבודתה במחאה על פיתוח טכנולוגיה שתשמש כלי נשק אוטונומיים. כיום מנהלת טכנולוגיה בפרוייקט ליצירת שקיפות בתוכנות בינה מלאכותית Surveillance Technology Oversight Project (S.T.O.P.). . (AP Photo/Bebeto Matthews)

בינואר האחרון פנתה או'סאליבאן למנכ"ל קלאריפיי מאט זיילר, בשם קבוצת עובדים בחברה, בבקשה להבהרות האם ייעשה שימוש בטכנולוגיה ליצירת כלי נשק, וכן להתחייבות מצדו לשורת עקרונות אתיים. בפגישה עמו הסביר לה זיילר שככל הנראה, 'קלאריפיי' אכן תספק טכנולוגיה לכל נשק אוטונומיים. או'סאליבן התפטרה מעבודתה בחברה ביום שלמחרת. "הייתי מאוד מופתעת, והיה עליי להקשיב לצו המצפון שלי", אמרה.

זיילר ו'קלאריפיי' לא השיבו לבקשת תגובה מ-AP, על אף שזיילר כבר אמר בעבר שמעורבות החברה בפרוייקט 'מייבן' תואמת את משימתה להאצת הקידמה האנושית יחד עם שיפור מתמשך של הבינה המלאכותית.

מחאה חסרת תקדים

או'סאליבן (34), רואה את עצמה כחלק מ"תגובת נגד הולכת וגדלה לטכנולוגיה לא-אתית", רעידת אדמה שהחלה בשנתיים האחרונות כשעובדי הטכנולוגיה בארה"ב ניסו לעצב מחדש, מבפנים, את התעשייה – כשהם דוחפים לשליטה רחבה יותר בשימוש שנעשה בתוצרי העבודה שלהם, לצד דרישה לשיפור תנאי העבודה, הביטחון התעסוקתי והמשכורות לעובדים המסונפים לחברות. בעוד חלקם מתבטאים בגלוי ואחרים חותמים על עצומות ומשתתפים בהפגנות, עובדים בחברות רבות פועלים במשותף באופן שלא נראה כמותו מעולם:

  • עובדי אמזון ומיקרוסופט דרשו מהחברות להפסיק לספק שירותים לחברת התוכנה פלנטיר, המספקת טכנולוגיה לסוכנויות פדרליות, ביניהן סוכנות ההגירה והמכס וצבא ארה"ב.
  • עובדי אמזון גם דרשו מהחברה לעבור לשימוש באנרגיות מתחדשות, והתעמתו עם המנכ"ל ג'ף בזוס בפגישה של בעלי המניות בחברה.
  • לאחר יציאות מחאתיות של עובדים ממקום העבודה בשנה שעברה במחאה על אופן טיפולה של גוגל במקרים של התנהגות מינית בלתי הולמת, חתמו עובדים בחברה על מכתב במחאה על פרוייקט 'דראגון-פליי', מנוע חיפוש שיציית לצנזורה הסינית.
  • עובדים בחברות סיילספורס, מיקרוסופט וגוגל מחו על הקשרים בין החברות שלהם לסוכנות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב, סוכנות ההגירה והמכס והצבא.

עובדי גוגל עוזבים את המטה המרכזי של החברה בעיירה מאונטיין ויו בקליפורניה, לאחר שמספר עובדים יצאו ממשרדם במחאה על טיפול לקוי של החברה לטענתם בתלונות של עובדים על התנהגות מינית בלתי הולמת של מנהלים בחברה, 1 בנובמבר 2018 (AP Photo/Noah Berger)

למרות המשכורות בנות שש הספרות וזמן החופשות הבלתי מוגבל, עובדים רבים בענף הטכנולוגיה מעלים שאלות על ההשפעה של עבודתם, ומאחדים כוחות עם עובדי צווארון כחול, נותני שירותים ועובדי הקבלן בחברותיהם, הנאבקים למען תנאי עבודה ושכר טובים יותר.

להתנער מהפריבילגיות

"זה חסר תקדים, גם עוצמת הכוח של החברות האלה והנכונות של עובדי צווארון לבן להתנער מהפריבילגיות שיש להם ולראות את ההשפעה האמיתית של העבודה שהם עושים", אומר וינה דובל, פרופסור במכללת הסטינגס למשפטים באוניברסיטת קליפורניה, שראיין עשרות עובדי חברות טכנולוגיה שהיו מעורבים בהתארגנויות מחאה שונות.

לפי דובל, העובדים מקבלים חיזוק מ'משבר קיומי' לאומי ועולמי, וההבנה שלחברות הטכנולוגיה "יש כוח רב יותר ממה שהיה לכל תאגיד רב לאומי בעבר".

איאן בושר, עובד בגוגל לשעבר: "אם אתה רוצה להפוך את העולם למקום טוב יותר, אתה צריך ליישם שיפוט ערכי ודמוקרטיה עם האנשים שאיתם אתה עובד כדי לבנות את הכלים האלה"

התופעה חזקה באופן ספציפי באזור מפרץ סן פרנסיסקו, מקום מושבן של סיילספורס, גוגל ופלנטיר וחברות נוספות. עלייתן של חברות הטכנולוגיה פגעה קשות בבירת האקטיביזם והתרבות המתקדמת, ויצרה בה משבר דיור חמור.

"יש הרבה מאוד כח שאנשים מתבקשים לבנות עבור בעלי המניות וההנהלות של החברות האלה", אומר איאן בושר (28), לשעבר מנתח חוזים בגוגל, ומארגן את סניף מפרץ סן פרנסיסקו בארגון 'הסוציאליסטים הדמוקרטים של אמריקה' (DSA) "אם אתה רוצה להפוך את העולם למקום טוב יותר, אתה צריך ליישם שיפוט ערכי ודמוקרטיה עם האנשים שאיתם אתה עובד כדי לבנות את הכלים האלה".

פייסבוק ופלנטיר לא הגיבו לבקשת AP לתגובה. דובר אמזון סירב להגיב לגבי אקטיביזם של עןבדים, אך העיר כי החברה, שבסיסה בסיאטל, מחויבת לקיימות. הוא ציין כי החברה משלמת שכר טוב, הטבות ותנאים הומניים במחסני הסחורות שלה. בפגישת בעלי המניות, בזוס לא התייחס ישירות לדרישת העובדים למעבר לאנרגיות מתחדשות, אך הזכיר מספר פעולות שמבצעת החברה בתחום הקיימות שנמצאות כרגע בתהליך.

דובר מיקרוסופט ציין כי החברה, שהמטה שלה נמצא בסיאטל, מעריכה משוב של עובדים, מכבדת נקודות מבט שונות ומאפשרת "נתיבים רבים בהם יוכל כל קול להישמע".

עובדי גוגל מניפים שלטי מחאה במטה המרכזי של החברה בעיירה מאונטיין ויו בקליפורניה, לאחר שמספר עובדים יצאו ממשרדם במחאה על טיפול לקוי של החברה לטענתם בתלונות של עובדים על התנהגות מינית בלתי הולמת של מנהלים בחברה, 1 בנובמבר 2018 (AP Photo/Noah Berger)

דובר גוגל לא התייחס למקרה מחאה ספציפי של עובדי החברה, אך הדגיש כי גוגל אוסרת על פעולות מחאה, והפנה להתבטאויותיו של המנכ"ל סונדר פיצ'אי בנושא מחלוקות של עובדים עם ההנהלה. "יש הרבה דברים טובים בלתת מקום רחב לקולם של העובדים, "אמר פיצ'אי בוועידה בנובמבר האחרון, "אך יש החלטות שאנחנו מקבלים שייתכן שהם לא יסכימו איתן".

"העובד שואל את עצמו – 'מה האחריות שלי?'"

בשנים האחרונות החל הקונגרס החל לבחון את תעשיית הטכנולוגיה בקפדנות ובאגרסיביות, ובחודש שעבר פירסם משרד המשפטים האמריקני את קיומה של חקירה של ענקיות הטכנולוגיה בחשד להפרת הגבלים עסקיים. מחקר שפרסם לאחרונה מכון המחקר Pew העלה כי לאמריקנים יש יחס שלילי הולך וגדל להשפעות הטכנולוגיה על ארה"ב. "לעובד בענף הטכנולוגיה כיום יש תחושת אשמה קלה, או שהוא שואל את עצמו 'מה האחריות שלי?', אומרת קלי מקלהאני, פרופסור בבית הספר לעסקים ע"ש הס באוניברסיטת קליפורניה בברקלי.

אמר גייבר, מהנדס בגוגל: "הגורלות שלנו ושל עובדי הקבלן בחברות כרוכים יחד. אם חברות הטכנולוגיה אינן מסוגלות להתייחס בצורה טובה לעובדים שלהן, איך נוכל לצפות מהן להשפעה חיובית על החברה?"

אמר גייבר (32), מהנדס בגוגל, השתתף יחד עם עובדי חברות טכנולוגיה נוספים בהפגנה מול משרדי פייסבוק בסן פרנסיסקו, בתמיכה במאבקם של עובדי הקפיטריה במקום, שדרשו לשפר את הסכם העבודה שלהם. לדבריו של גייבר, למרות שלעובדי הצווארון הלבן יש פריבילגיות רבות יותר, גם הם אנשים עובדים. "הגורלות שלנו כרוכים יחד", אמר גייבר, "אם חברות הטכנולוגיה אינן מסוגלות להתייחס בצורה טובה לעובדים שלהן, איך נוכל לצפות מהן להשפעה חיובית על החברה?"

עובדי חברות טכנולוגיה בצעדת תמיכה בעובדי הקפיטריה של חברת פייסבוק, שדרשו שיפור בהסכם העבודה שלהם עם חברת 'פלאגשיפ' המפעילה את הקפיטריה, 16 ביולי 2019 (AP Photo/Samantha Maldonado)

החברות מקשיבות למחאה

המציאות מוכיחה שבסופו של דבר, החברות מקשיבות למחאות של עובדיהן. גוגל ופייסבוק הסכימו להגדיל את שכרם של עובדי הקבלן שלהן, ולהעניק להם מספר הטבות. גוגל הפסיקה את הנוהל של בוררות חובה במקרים של התנהגות מינית בלתי הולמת לאחר שהעובדים יצאו ממקום העבודה במחאה. גוגל גם נשמעה למחאת העובדים וסירבה לחדש את החוזה עם הפנטגון לעבודה על 'פרוייקט מייבן'.

כשעובדי מיקרוסופט ביקשו לבטל את החוזה עם סוכנות המכס והגנת הגבולות, המנכ"ל סאטיה נאדלה הבהיר שהחברה אינה מסייעת להפרדה בין בני משפחה בגבולות ארה"ב, אך תומכת במערכות דואר אלקטרוני, לוח שנה ומסמכים של הסוכנות.

דובר חברת סיילספורס אמר ששיחות עם עובדים הובילו את החברה ליצור מחלקה לשימוש אתי והומני בטכנולוגיה, ולהעסיק ממונה על שימוש אתי והומני בטכנולוגיה, "כדי ליצור קווים מנחים ולבצע הערכה של סיטואציות סביב שימוש ופיתוח אתי של הטכנולוגיה שלנו".

עם התעוררות הדאגות בדבר השפעת חברות הטכנולוגיה על משבר הדיור באזור מפרץ סן פרנסיסקו, העביר מנכ"ל סיילספורס מארק בניוף 30 מיליון דולר לאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו כדי לחקור את תופעת דרות הרחוב, לאחר בשנה שעברה העבירה החברה תרומה של 6 מיליון דולר לעיר למסגרות דיור ותמיכה לדרי רחוב לשעבר. פיצ'אי, מנכ"ל גוגל, תרם מילארד דולר כדי לבנות 20 אלף בתים חדשים בעשור הקרוב.

תגובתיות כזו טובה לעסק ולבניית אמון עם הלקוחות והעובדים, שנוטים יותר מבעבר להביע את דרישותיהם, אומרת פרופ' מקלהאני. "אלו שלא מגיבים… מפספסים ספינת נוסעים גדולה שכבר עזבה את הרציף", אמרה.

עובדי חברות טכנולוגיה בצעדת תמיכה בעובדי הקפיטריה של חברת פייסבוק, שדרשו שיפור בהסכם העבודה שלהם עם חברת 'פלאגשיפ' המפעילה את הקפיטריה, 16 ביולי 2019 (AP Photo/Samantha Maldonado)

לעובדים יש כוח, אבל המנהלים חזקים יותר

ועדיין, חלק מעובדי הטכנולוגיה אומרים כי מאמצי החברות מאכזבים. במספר מקרים, העובדים אמרו שהם ראו או חוו נקמה לאחר שהם, או עובדים אחרים הביעו בגלוי את עמדותיהם.

"אנחנו רואים שלעובדי הטכנולוגיה יש כוח רב, אבל למנהלי חברות הטכנולוגיה יש כוח רב עוד יותר", אומרת או'סאליבן, שהתפטרה על רקע עקרוני וכעת עובדת בחברת טכנולוגיה צעירה העוסקת בשקיפות בשימוש בבינה מלאכותית. "הדרך הטובה ביותר להשפיע ולשנות היא חקיקה ורגולציה".