עמי דדאון בן ה-18 זכה במדליית הארד באליפות העולם הנערכת השבוע בשחיה פראלימפית בלונדון. זוהי המדליה השנייה שלו באליפות, והרביעית של נבחרת ישראל. במשחה 200 מטר חופשי(קלאס 4) דדאון עוצר את השעונים על תוצאה 2:59.55 דקות. למקום הראשון הגיע רומן ז'דאנוב הרוסי עם שיא עולם חדש.

ביום השישי של אליפות העולם השתתפו ארבעה שחיינים ישראלים. במשחי המוקדמות החלה המשלחת הישראלית עם איאד שאלבי, שנפסל במקצה 150 מטר מעורב(קלאס 3). אחריו התחרתה אראל הלוי במשחי המוקדמות במקצה 100 חופשי(קלאס 7) אותו סיימה במקום הרביעי בתוצאה 1:19.92 דקות, שלא הספיקה לה כדי לעלות לגמר. עם זאת, השיגה הלוי, שסיימה במקום ה-13 בעולם, את הקרטריון האישי לטוקיו 2020. כעת נותר רק לחכות לניקוד הסופי של הנבחרת ולמספר הכרטיסים שתקבל למשחקים הפראלימפיים בשנה הבאה.

עמי דדאון זוכה במדליית ארד באליפות העולם בשחייה פראלימפית (צילום: קרן איזיקסון, הוועד הפראלימפי)

במשחה 200 מטר חופשי (קלאס 4) השתתפו יחד באותו מקצה מוקדמות שני הישראלים אריק מליאר ועמי דדאון. מליאר סיים במקום העשירי בתוצאה 3:41.78 דקות, ואילו דדאון, הבכיר יותר, סיים במקום השני עם תוצאה נהדרת של 2:59.35 דקות. את דדאון הקדים רק ז'דאנוב, שגבר עליו גם במשחה הגמר 200 מטר מעורב.

במשחה הגמר בערב התייצב שוב דדאון מול דז'אנוב שהגיע ממוקד לאליפות, אחרי העשדרות של ארבע שנים בעקבות הרחקת הנבחרת הרוסית מתחרויות בגלל פרשת הסמים שהתפוצצה ב-2015, במהלכה נחשף משטר סימום בלתי חוקי ומתמשך של ספורטאים רוסים רבים. בתחילת המשחה הפתיע טקיוקי סוזוקי היפני בן ה-32 עם פתיחה חזקה ופער גדול משאר השחיינים. לאורך כל המשחה  ז'דאנוב בן ה-21 זינב בו. השניים פתחו פער משאר המתחרים, ודדאון נאבק לאורך כל המשחה על המקום השלישי מול קמרון לסלי האוסטרלי. בסיום פתח דז'אנוב מבערים, סגר את הפער מסוזוקי ועקף אותו מטרים ספורים לסיום, השחיין הרוסי המצטיין הבטיח לעצמו זהב שלישי באליפות ושיא עולם שלישי בבריכה בלונדון. דדאו, כאמור,ניצח בקרב על הארד.