הדבר שכנראה חששו ממנו ביותר בקליבלנד בימים האחרונים הוא הדחה ב"סוויפ" מסדרת הגמר מול גולדן סטייט. בכל זאת, כאשר מדובר בסגל שנבנה במיוחד לצורך לקיחת תארים, עם כוכב כמו לברון ג'יימס שזה לו הגמר השישי ברציפות, ועם הופעה משכנעת כל כך בפלייאוף עד כה, כל תוצאה מלבד זכייה באליפות היוקרתית תיחשב לכישלון. גם כשמנגד ניצבת קבוצה כישרונית מאוד וחזקה כמו האלופה המכהנת – גולדן סטייט ווריורס.

לחרדותיה של הקבוצה מאוהיו נוספה הידיעה, שהגיעה שעות ספורות לפני המשחק, כי קווין לאב, אחד מכוכבי העל של הקבוצה לא ישחק במשחק מס' 3 בסדרה, בשל זעזוע המוח שנגרם לו במשחק הקודם. אוהדי הקבוצה כבר החלו לראות תסריטים גרועים יותר מההפסד 4-2 בסדרת הגמר של שנה שעברה, מול אותה גולדן סטייט.

אבל הקבוצה שעלתה לפרקט בקיו ארנה בקליבלנד פשוט "טרפה" את המגרש ולא הזכירה כלל את מה שראינו בשני המשחקים הקודמים שנערכו באוקלנד. לברון ג'יימס הוביל את קבוצתו כבר מן ההתחלה, וסיים את המשחק עם 32 נקודות, 11 כדורים חוזרים ושישה אסיסטים. קיירי אירווינג, שהציג אף הוא משחק עילאי, סיים עם 30 נקודות, 8 אסיסטים ו-4 כדורים חוזרים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מן הצד השני היה נראה שהווריורס ויתרו על המשחק בשלב יחסית מוקדם. אף שחקן לא התעלה הערב עבור הקבוצה מקליפורניה. סטף קארי, שמאז שנפצע לפני מספר שבועות מציג יכולת פושרת יחסית לעונה הסדירה המופלאה שעשה, הגיע גם הערב ל-19 נקודות, עם שלושה אסיסטים בלבד. גם קליי תומפסון, איגודולה, דריימונד גרין והאחרים לא הציגו את היכולת שאנו רגילים לראות מהם.

בסיום המשחק אפשר לומר בוודאות שהסדרה, שנדמתה חד-צדדית, פתוחה לחלוטין. אם גולדן סטייט לא תתאושש לקראת המשחק הבא (יתקיים ביום שבת לפנות בוקר), הכול עוד יכול לקרות – והתסריט של אובדן האליפות לקבוצה, שהציגה את העונה הסדירה הטובה בהיסטוריה של ה-NBA, לא יהיה כל כך מופרך.