הבוקר (שלישי) החלו מיליוני תושבים להצביע ולהשפיע על עתיד מדינת ישראל. האם שאלתם את עצמכם פעם מה קורה עם כל טונות חומרי התעמולה שיוצרו לצורך מסע הבחירות הנוכחי, שהודפסו וניתלו ומילאו כל חלקה טובה במודעות ופלריגים והחל מהיום בערב יהפכו לפסולת?

נגב אקולוגיה – מפעל מחזור נייר באופקים (קרדיט: דני ששון)

 

 

עובדים ממחזרים חומרי תעמולה מהבחירות המוניציפאליות (ללא קרדיט)

חברת המחזור נגב אקולוגיה אוספת וממיינת את חומרי התעמולה ומעבירה אותם, בהתאם לחומר ממנו יוצרו, למתקני המחזור של החברה. מנכ"ל החברה, ערן שמרלק, מסר: "הנייר ימוחזר לגלילי נייר טואלט, והפלסטיק לחומר גלם לשימוש חוזר".

חומרי הנייר יועברו למפעל 'תעשיות מחזור' באופקים שם דוחסים אותו לקוביות עד שמתקבלות באלות של נייר דחוס. את הבאלות מעבירה החברה למפעל שניב תעשיות נייר, שגם נמצא באופקים, שם מייצרים מהם גלילי נייר טואלט שאחר כך נארזים ונמכרים ברשתות השיווק.

ממחזרים את פסולת תעמולת הבחירות בנגב אקולוגיה – מפעל מחזור נייר באופקים (קרדיט: דני ששון)

חומרי הפלסטיק, חומרי תעמולה ופרסום המודפסים על יריעות שעשויות מפוליתילן כמו שמשוניות יועברו למפעל 'נגב מיחזור' שנמצא בקיבוץ סופה בעוטף עזה. החומרים ימוחזרו לחומר גלם של פתיתי פלסטיק שניתן לעשות ממנו שימוש חוזר כמו טפטפות, כסאות פלסטיק ועוד.

מנכ"ל נגב אקולוגיה, ערן שמרלק מספר שיש ירידה בכמות הפסולת מחומרי התעמולה בהשוואה לבחירות הקודמות. "בסבב הבחירות הנוכחי יש פחות מפלגות וזה בא לידי ביטוי גם מבחינת כמויות הפסולות. בנוסף, אני מזהה מגמה חיובית של מודעות הציבור והפחתה של שימוש במוצרי נייר. למרות זאת ישנם עוד עשרות טונות של פסולות שיכולים לגרום לפגיעה חמורה בסביבה אם לא יועברו למחזור. אנחנו בחברה עושים הכל על מנת לצמצם את כמויות הפסולת המועברות להטמנה על ידי מחזור והפיכת הפסולת לחומר גלם שניתן לעשות בו שימוש חוזר".