דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון י' באב תשפ"ב 07.08.22
28°תל אביב
  • 22°ירושלים
  • 28°תל אביב
  • 26°חיפה
  • 27°אשדוד
  • 26°באר שבע
  • 37°אילת
  • 29°טבריה
  • 24°צפת
  • 27°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
אברה מנגיסטו

אברה מנגיסטו / משפחת מנגיסטו בדרך לז'נבה: "על הזירה הבינלאומית לסייע בשחרורו"

איילין ואגרנש, הוריו של אברה מנגיסטו השבוי בידי חמאס בעזה מעל 5 שנים, יטוסו הערב למסע בינלאומי בכדי לשכנע ארגוני זכויות אדם לפעול לשחרורו של בנם | "חמאס משחק באכזריות בגורלו של אחי, אזרח לוקה בנפשו, בניגוד למוסר ולכל חוק או אמנה בינלאומיים", אמר ל'דבר' האח אילן | המסע במימון ותמיכת משרד החוץ

איילין ואגרנש מנגיסטו, הוריו של אברה. העירייה ועמיגור מתקוטטות על התקנת מזגן במקלט ציבורי (קרדיט: המטה לשחרור אברה מנגיסטו)
יהל פרג'
יהל פרג'
עורך
צרו קשר עם המערכת:

1836 ימים נמצא אברה מנגיסטו בשבי חמאס בעזה, ועדין אין סימן חיים שהגיע ממנו במשך כל חמש השנים הארוכות האלו. אחר הצהריים (שלישי) יטוסו הוריו איילין ואגרנש לג'נבה למסע דיפלומטי בן יומיים, בנסיון לקדם מבחינה בין לאומית את פתרון המצב הנורא אליו נקלעה המשפחה ואברה עצמו.

המשפחה אמורה לקיים סבב פגישות עם ארגוני זכויות אדם, בפגישות שתואמו על ידי משרד החוץ, והשגרירות בג'נבה על מנת לדרוש מהקהילה הבינלאומית להפעיל את מעורבותם והשפעתם על מנת להשיב את אברה מנגיסטו הביתה ביחד עם שאר השבויים והנעדרים.

בני משפחת מנגיסטו עם שגריר ישראל באו"ם – דני דנון באו"ם 2017 (צילום: מטה המאבק לשחרור אברה מנגיסטו)

"הטיסה היא חלק מהמאמצים שהמשפחה עושה בכדי לקדם את השבתו אברה הביתה", מסר אילן אחיו הבכור ל'דבר'. "לצערי חמאס משחק באכזריות בגורלו של אחי, אזרח לוקה בנפשו, שלא עשה רע לאיש, בניגוד גמור למוסר אנושי בסיסי ולכל חוק או אמנה בינלאומיים. אנחנו מבינים שכל יום שהוא בעזה מסכן את חייו, ואנחנו חייבים לעשות יותר ולהעלות את המודעות ולזעוק את הזעקה שלו בכל מקום אפשרי. והגיע הזמן שהזירה הבינלאומית יסייעו בשחרורו. מדינת ישראל מממנת את הטיסה ואת כל העלויות ואנחנו מודים להם על כך.​"

אברה מנגיסטו (התמונה באדיבות המטה לשחרור אברה מנגיסטו)

בשבוע שעבר נפגשה המשפחה עם מנהיג הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, במטרה להפעיל עוד מנופי לחץ על חמאס ולערור את תשומת הלב הבינלאומית למצב. "לא ייתכן שעברו 5 שנים ועדיין אין אות חיים ממנו", נמסר מהמשפחה. "לא ייתכן שעברו 5 שנים ועדיין לא קיבל את הזכות הבסיסית, לביקור של הצל"א או ארגון רפואי בינלאומי.
בידי המשפחה תיעוד רפואי של מצבו הנפשי, וכן הוכחה שמעולם לא שירת בצבא, לא נשא נשק, ואין לו שום קשר ומעורבות לסכסוך הביטחוני והפוליטי השורר באזורנו."

אילן מנגיסטו ויונית טלייניש פנטה, במסע לארה"ב שנועד כדי להעלות את המודעות הבינלאומית למצבו של אברה מנגיסטו (צילום: מטה המאבק לשחרור אברה מנגיסטו)

לפני כשנתיים, בנובמבר 2017, יצאה משלחת של המשפחה למפגשים דומים במטה האו"ם בניו-יורק, ומפגש עם קהילות יהודיות ברחבי ארה"ב. אז אמר דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, במסיבת העיתונאים: "לאו"ם יש מחויבות, שהפלסטינים מבינים שכל החזקה של ישראלים כאסירים היא לא מקובלת. כל אלו הדורשים שחרור של אסירים מעזה חייבים לדרוש את השחרור של כל הישראלים המוחזקים בידי חמאס. אל תטעו – ישראל לא תנוח עד שכל האסירים שלנו יחזרו הביתה. יונית טלייניש פאנטה, מהפעילות המרכזיות לשחרורו של אברה וקרובה למשפחה, כתבה ל'דבר' על המסע הזה לארה"ב, כאן.

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!