בדיון חירום שכינס ראש הממשלה בנימין נתניהו, אתמול (רביעי) לאחר הפיגוע במתחם שרונה בתל אביב בו נהרגו ארבעה, הוחלט על שורת צעדים של מערכת הביטחון. בין ההחלטות – הקפאה של כ-83 אלף היתרי הכניסה לביקורי משפחה של פלסטינים מהגדה המערבית לישראל במהלך חודש הרמדאן. בין ההיתרים שהוקפאו, 204
היתרי כניסה של בני משפחות המחבלים שביצעו את הפיגוע אמש.

פעילות כוחות צ"הל בכפר יטא. צילום מסך מתוך סרטון דובר צהל

פעילות כוחות צ"הל בכפר יטא. צילום מסך מתוך סרטון דובר צהל

בנוסף להקפאת היתרי הכניסה, צה"ל הטיל אתמול בלילה סגר על יטא, ישוב בדרום הר חברון ממנו, על פי הדיווחים, הגיעו שני המחבלים. על פי הנחיות צה"ל לא ניתן לצאת ולהיכנס לתוך הישוב – אלא רק במקרים הומניטריים חריגים. בתוך כך, בוצע מיפוי של אחד מבתי המחבלים, צעד שמרמז על הריסתו העתידית.

הקבינט המדיני-ביטחוני עתיד להיפגש בצהריים ולדון בתגובת ישראל לפיגוע.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד), חבר הקבינט המדיני-בטחוני הביע את עמדתו בנוגע למהלכים אשר הוא מצפה ממשלת ישראל ליישם "חייבים להמשיך לקדם את החוק שיזמתי לגירוש משפחות מחבלים, ואני משוכנע שזה מה שיהווה הרתעה אפקטיבית. אם המחבלים היו יודעים שהמשפחה המורחבת שלהם תגורש, הם היו חושבים לפני מעשה. אני קורא למערכת המשפטית לזרז את חקיקת החוק."

מטרת הקבינט המדיני-ביטחוני, או ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, בראשות ראש הממשלה, היא לסייע לממשלה בגיבוש מדיניות, הובלתה ויישומה, בנושאים של יחסים בינלאומיים וביטחון המדינה. בשעת חירום או בזמני משבר, הקבינט הוא הפורום שמקבל החלטות בנושאי ביטחון ומדיניות.