כפי שציפו רבים, חברת WEWORK ביטלה אתמול (שלישי) את הנפקת המניות המתוכננת, לאחר שנודע שהביקוש למניות יהיה נמוך וכי המשקיעים מפקפקים בשווי שהציבה לעצמה החברה. בעלי החברה קיוו להנפיק אותה בתמורה ל-47 מיליארד דולר, אבל בשבועות האחרונים נודע כי השווי בהנפקה צפוי לעמוד בפועל על 20 מיליארד בלבד. החברה לא הודיעה על מועד חדש להנפקה.

ביטול ההנפקה מציב את WEWORK בפני בעיה תזרימית – החברה צוברת הפסדים, בהם 690  מיליון דולר רק בחצי השנה האחרונה ו-3 מיליארד דולר בשלוש השנים האחרונות. על מנת להמשיך ולהתקיים, היא זקוקה להשקעות נוספות.

ההערכה היא שההנפקה תידחה עד לסוף אוקטובר, אך על-פי פרסומים בתקשורת הכלכלית העולמית, הדחייה עשויה להיות ארוכה עוד יותר. העיתון האמריקאי "וול סטריט ג'ורנל" דיווח לפני מספר ימים כי המשקיעה הגדולה בחברה, קרן ההשקעות סופטבנק, דוחפת את החברה לדחות את ההנפקה עד לשנה הבאה. סופטבנק השקיעה 10 מיליארד דולר ברכישת 29% מהחברה.

סימני השאלה סביב החברה התרבו כאשר מסמכי התשקיף חשפו כי היא תלויה לחלוטין במייסדה אדם נוימן, הישראלי לשעבר, שמעסיק את בני משפחתו, מימש כבר 700 מיליון דולר וקיים מספר עסקאות מול WEWORK שמעלות חשש לניגוד עניינים, בהן דואג נוימן לרווחיו האישיים ולמקורביו, על חשבון החברה. בימים האחרונים הודיעה החברה כי תצמצם את זכויות ההצבעה של נוימן בעקבות החשדות, בניסיון להביא לאמון מחודש של המשקיעים בחברה.

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork. ינואר 2018. (AP Photo/Mark Lennihan)

"החברה האם, We Company, מצפה להנפקה של החברה שלנו, שלהערכתנו תושלם עד סוף השנה. ברצוננו להודות לכל העובדים והשותפים עבור ההתחייבות המתמשכת שלהם", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. WECOMPANY שוכרת חללי עבודה, משפצת אותם ומחלקת אותם מחדש. לאחר מכן החברה משכירה לטווח קצר את המשרדים לדיירי משנה. החברה מסרה גם כי התוצאות הפיננסיות של הרבעון הנוכחי יסייעו להחזיר את אמון המשקיעים בחברה לקראת ההנפקה העתידית.